Novinky zo sveta hudby

11 minút rapovej extázy – Eminem a jeho Kick off

Bezkonkurenčný raper Eminem opäť nesklamal. 30. novembra tohto roku koncertoval  vo svojom rodnom Detroite, v koncertovej hale The Saint Andrew’s Hall,ktorá je známa práve vďaka jeho prvým vystúpeniam. Vydal tu novú freestylovú skladbu s názvom Kick off. Vo veršoch svojho 11 minútového predstavenia potvrdil, že je skutočným majstrom slova a prvenstvo v rebríčku najlepších raperov sveta mu právom patrí.

Celý koncert sa niesol v nostalgickom duchu, keďže rodné mesto a taktiež aj miesto, kde odohral svoje prvé piesne, v raperovi vyvolali silné spomienky. Pred rokom sa stal Eminem súčasťou režírovania filmu Bodied, drámy o rape, ktorá obsahuje i prvky komédie.  Touto skúsenosťou sa inšpiroval pri tvorbe textu Kick off. Priznal, že sa mu cnie za obyčajnými a klasickými freestyle battleami.

Do tohto freestylu zakomponoval silný odkaz pre celý svet a nezabudol opomenúť ani celebrity zo svojej brandže. Prechádza od Dr. Drea cez Snoop Dogga až po Justina Biebera, Arianu Grande, Reese Witherspoon a Lacie Petersona. Osobitne sa venuje poslednému koncertu Ariany Grande, kde pri teroristickom útoku v roku 2017 v Manchesterskej aréne tragicky zahynulo 22 ľudí.

„Vidieť ako Ariana Grande spieva poslednú pieseň večera, ako publikum z koncertu odchádza, zariadenie pripútané k pásu jedného z nich…dôvod prečo to nedokončím je jasný…“zarapoval Eminem. Justina Biebra naopak vykresľuje ako katolícky založeného mladého chlapca, ktorý sa však zmenil na drogy predávajúceho dílera.

Referencie z Kick off však siahajú ešte ďalej. Vo svojom najnovšom diele sa odvoláva na ďalší freestyle  na oceneniach BET Hip-Hop Awards, kde poukázal na Colin Kaepernick, ako aj na Donalda Trumpa v Puerto Rico, Charlottesville, streľbu v Las Vegas a ďalšie. Dôležitým prvkom skladby je aj strofa, kde americký raper zdôrazňuje nebezpečenstvo drog a znásilnenia, ktorému sú v dnešnej dobe mladé ženy vystavené. Niet pochýb, že Eminem sa medzi velikánmi rapovej scény udrží ešte veľmi dlho.

To Top