Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

11-ročná slovenská bubeníčka sa stane súčasťou svetovej kapely Rockin’1000!

Najväčšia rocková kapela sveta Rockin’1000 prichádza tento mesiac do Florencie na štadión Artemio Franchi, kde čoskoro odohrá svoj veľký koncert. Na tomto štadióne už hrali také hviezdy ako David Bowie, alebo Bruce Springsteen.

Iba 11-ročná bubeníčka Nikoleta sa ako prvá zo Slovenska stala členkou tejto rockovej kapely, kde sú zastúpení hudobníci z celého sveta. Nika odohrá s kapelou dvojhodinové vystúpenie vo Florencii. Začala hrať na bicie pred dvoma rokmi a bubnovanie je jej obrovskou vášňou, ktorá stále rastie a týmto silným zážitkom a veľkou dávkou energie, ktorá určite bude vládnuť na štadióne vo Florencii, jej chuť bubnovať určite opäť porastie.

Členovia kapely dostávali priebežne hudobné podklady od takzvaných Guru trénerov pre jednotlivé hudobné nástroje, aby si doma mohli natrénovať svoj part. Vo Florencii si diváci vypočujú 18 rockových skladieb. Sú medzi nimi skladby od skupín ako Nirvana, AC-DC, Linkin Park, Foo Fighters, Oasis, The Who, Pixies, Rage Againts The Machine, Red Hot Chili Peppers a ďalších. Všetci účinkujúci sa stretnú na štadióne 2 dni pred vystúpením, aby sa spolu zohrali a nakoniec celá príprava vyvrcholí dvojhodinovým koncertom v sobotu 21.júla so začiatkom o 21:30 hod.

Reklama
Speváčka LP príde opäť na Slovensko!

Rockin’1000 je medzinárodný projekt, ktorý vznikol v roku 2015 v Taliansku s cieľom pritiahnuť skupinu Foo Fighters, aby odohrala koncert v Cesene. Rockin’1000 je skupina tvorená tisíckou muzikantov, ktorých spája láska k hudbe. Amatéri, profesionáli, metalisti aj jazzoví umelci spolu vystupujú na jednej ploche a hrajú najlepšiu medzinárodnú rockovú hudbu. Kapela pozostáva zo spevákov, gitaristov, basgitaristov, bubeníkov, klávesistov a tento rok po prvý krát budú mať zastúpenie aj perkusionisti a hráči na dychové nástroje (saxofón, trúbka, trombón). Tento rok padne rekord a na ploche štadióna zahrá viac ako 1500 hudobníkov.

Reklama

Po prvý krát sa k Rockin’1000 pripojí aj špeciálny hosť, medzinárodná hviezda Courtney Love, ktorá s kapelou zaspieva 3 skladby od jej kapely Hole. Dirigovať túto masu hudobníkov bude taliansky dirigent Peppe Vessicchio. Časť výťažku z koncertu Rockin’1000 sa daruje charite San Patrignani, ktorá za posledných 40 rokov pomohla tisícom mladých ľudí prekonať problém zo závislosťou.

Folk-popové trio KATE EVANS predstavuje svoj debut About us

Projekt Rockin’1000 rastie nie len počtom hudobníkov, ale aj úrovňou. Rockový víkend vo Florencii je doplnený aj inými sprievodnými akciami, napr. 4 začínajúce kapely dostanú možnosť sa prezentovať na rotačnom pódiu, ktoré sa bude nachádzať v rockovej dedinke neďaleko štadióna.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Tak toto tu ešte nebolo! Kapela Iconito, ktorá je známa tým, že spája pop s folklórom, sa tentoraz dala dokopy s raperom Majselfom. Výsledkom je vskutku...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...

Koncerty

Adam Ďurica v čase lockdownu všeličo pomenil. Postavil napríklad novú kapelu a tvoril. Z jeho aktuálneho singla Medzi nami je už rádiový hit a táto skladba, rovnako ako...