Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

20. ročník festivalu Žákovic Open bude venovaný Ďuďovi

Žákovic Open chystá jubilejný 20-ty ročník! Jeden z najobľúbenejších rodinných festivalov v prekrásnej Bošáckej doline pripravil pre fanúšikov opäť fantastický program. 31. júla až 1. augusta v Trenčianskych Bohuslaviciach po prvýkrát vystúpia Horkýže Slíže, ale aj legendárna skupina Bez ladu a skladu. Nebudú chýbať ani domáci headlineri HEX a kapely Para, Le Payaco, Medial Banana, The Youniverse, Hudba z Marsu, Talkshow či ČAD. Ako vždy ponúkne festival stanovú dedinku EXTRA, detský program, chillout zónu a už kultový futbalový zápas. Organizátori sa 20. ročník Žákovic Open rozhodli venovať Ďuďovi zo skupiny HEX, ktorý stál pri zrode festivalu a rád na ňom hrával. Preto má festival podtitul „Venované Ďuďovi“. 

Kto ešte nezažil dokonalú atmosféru festivalu Žákovic Open, musí to v tomto roku napraviť 31. júla a 1. augusta!Fanúšikovia sa môžu tešiť na hudobnú všehochuť a prekrásne prostredie Bošáckej doliny.

Teším sa, že náš festival už dlhé roky spája rôzne hudobné žánre. Že sa ľudia na ňom cítia príjemne a že je na ňom taká úžasná atmosféra. Každoročne sa neviem dočkať tohto víkendu v krásnom prostredí Penziónu Žákovic v malebnej Bošáckej doline. Budem veľmi rád, keď k nám zavítajú ľudia, ktorí u nás ešte neboli a spoznajú náš malý, milý festival. Všetkých srdečne pozývam od 31.7. do  1.8. do Trenčianskych Bohuslavíc,“ teší sa organizátor festivaluTomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Reklama

Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Penzióne Žákovic, na ktorej by sa stretli kamaráti a spriatelené kapely.

„Žákovic Open pre mňa znamená veľa priateľov, krásnych stretnutí, spoznávanie nových kvalitných hudobníkov. Festival má už 20 rokov, ale keď sme začínali bolo to preto, lebo mám rád kvalitnú hudbu, mám rád HEXákov. A som rád, že sa tu vystriedalo už dosť generácií a stále to má tú krásnu atmosféru ako na začiatku,“ hovorí Marián Žákovic.

Žákovic Open oslávi 20 rokov skvelým line-upom. Po prvýkrát na festivale zahrá obľúbená koncertná kapela Horkýže Slíže a kultová formácia Bez ladu a skladu. 

Reklama

Horkýže Slíže sme chceli už po minulé roky, ale keďže hrajú veľa koncertov po celom Československu, podarilo sa nám to až teraz. Chalani z kapely Bez ladu a skladu k nám chodievajú už dlhé roky ako návštevníci a veľakrát sme sa bavili, že by bolo super, keby u nás aj zahrali. Je to kapela, ktorá nekoncertuje veľmi často a o to viac sa som sa potešil, keď mi zavolal Peťo Kaščák, či ešte stále platí ponuka na ich hranie. Baze ladu a skladu sú pre mňa legendou a dokonca nás spája aj jeden člen. Bubeník BLAS Peter Slameň zakladal HEX a hral s nami na začiatku našej kariéry. Teším sa, že obe tieto skvelé kapely zahrajú práve na 20. ročníku nášho festivalu po prvýkrát,“ neskrýva radosť Yxo.

Na festivale nebudú chýbať domáci headlineri HEX a ďalej kapely Para, Le Payaco, Medial Banana, The Youniverse, Hudba z Marsu, Talkshow či ČAD. Organizátori sa 20. ročník Žákovicu rozhodli venovať Ďuďovi zo skupiny HEX, ktorý predčasne odišiel do hudobného neba.Chcú si tak spoločne s fanúšikmi zaspomínať na spoločné chvíle a uctiť si jeho pamiatku, preto má festival podtitul „Venované Ďuďovi“.

„Bolo to pre nás prirodzené rozhodnutie. Finalizujeme prípravy festivalu, veľa sa bavíme o line-upe a o tom, čo sme prežili za tých 20 rokov. Zrazu prišla myšlienka venovať festival človeku, ktorý festival spoluzakladal, odohral na ňom veľa krásnych koncertov a rozdal veľa radosti. Ďuďov predčasný odchod je pre nás stále čerstvý a stále veľmi bolestivý. Budem sa preto tešiť, keď jeho život oslávime aj na jeho domovskom festivale s fanúšikmi, ktorí ho majú radi,“ konštatuje Yxo.

Reklama

Žákovic Open ponúkne pre návštevníkov detský program, stanovú dedinku EXTRA aj chillout zónu. Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Festival zabezpečuje kyvadlovú dopravu a parkovanie zdarma. Tento rok Žákovic Open vypukne 31. júla a potrvá do 1. augusta. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk a v Penzióne Žákovic.

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama