Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

30 Seconds to Mars po druhýkrát na Slovensku. O support sa postaral raper Strapo

Thirty Seconds to Mars pred niekoľkými mesiacmi do sveta vypustili dlho očakávaný album America, s ktorým sa vydali na celosvetovú „The Monolith tour“. Jednou z 93 zastávok sa stal aj Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.

Predskokanom bol pomerne prekvapujúco slovenský rapper Strapo a DJ Spinhandz. „Ďakujem ľuďom, ktorí sa snažia spájať tieto dva štýly, veľmi si to cením.“ Publikum zo začiatku nebolo moc živé a všetci sa tešili na hlavný koncert večera, no aj napriek tomu sa Strapovi podarilo spraviť „bordel“.

Reklama

Americká kapela pozostávajúca momentálne už len z dvoch členov – legendárny herec a spevák Jared Leto známy aj ako Joker zo Suicide Squad a jeho starší brat Shannon, s ktorým túto kapelu v roku 1998 založil – odohrala 18 skladieb.

Koncert otvorili skladbou Monolith, zazneli staré pecky From Yesterday, The Kill, z neskoršej tvorby napríklad skladby Kings and Queens, This is War, či Up in the Air a až polovicu setlistu tvoril nedávno vydaný album. Z neho napríklad zaznela aj skladba Remedy doprevádzaná len akustickou gitarou (z playbacku), ktorá je speváckou záležitosťou staršieho brata Shannona.

Počas This is War spoza pódia vyšlo niekoľko dobrovoľníkov s desiatkami balónov, ktoré na posledný refŕen vypustili do publika, čo dodalo koncertu neuveriteľnú atmosféru. Pred skladbou Rescue Me sa zas Jared poprechádzal po pódiu a vyberal si z hľadiska „najlepších tanečníkov, čo doma máme“, ktorí ho doplnili na pódiu a užili si tak túto skladbu s tým najlepším výhľadom po boku kapely. Jeden z nich dokonca predviedol breakdance, za čo si vyslúžil ovácie publika.

Reklama

Koncert však zavŕšili najznámejšou skladbou Closer to the Edge z albumu This is War a vtedy sa začali diať poriadne šialenosti. Pred touto skladbou si Jared totiž vytiahol na pódium neznáme dievčatko z publika za pomoci ktorého potom vyberal ďalších ľudí, ktorí sa k nim pridali na stage. Myslíme, že môžeme s istotou povedať, že na pódiu bolo počas poslednej skladby okolo 50 ľudí. „No, no, no, no!“ sa halou nieslo niekoľko minút ako outro k celému večeru.

FOTOGALÉRIA Z KONCERTU THIRTY SECONDS TO MARS V BRATISLAVE

Text: Tomáš Karel
Foto: Wikes

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...