Koncerty

30 Seconds to Mars po druhýkrát na Slovensku. O support sa postaral raper Strapo

Thirty Seconds to Mars pred niekoľkými mesiacmi do sveta vypustili dlho očakávaný album America, s ktorým sa vydali na celosvetovú “The Monolith tour”. Jednou z 93 zastávok sa stal aj Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.

Predskokanom bol pomerne prekvapujúco slovenský rapper Strapo a DJ Spinhandz. “Ďakujem ľuďom, ktorí sa snažia spájať tieto dva štýly, veľmi si to cením.” Publikum zo začiatku nebolo moc živé a všetci sa tešili na hlavný koncert večera, no aj napriek tomu sa Strapovi podarilo spraviť “bordel”.

Americká kapela pozostávajúca momentálne už len z dvoch členov – legendárny herec a spevák Jared Leto známy aj ako Joker zo Suicide Squad a jeho starší brat Shannon, s ktorým túto kapelu v roku 1998 založil – odohrala 18 skladieb.

Koncert otvorili skladbou Monolith, zazneli staré pecky From Yesterday, The Kill, z neskoršej tvorby napríklad skladby Kings and Queens, This is War, či Up in the Air a až polovicu setlistu tvoril nedávno vydaný album. Z neho napríklad zaznela aj skladba Remedy doprevádzaná len akustickou gitarou (z playbacku), ktorá je speváckou záležitosťou staršieho brata Shannona.

Počas This is War spoza pódia vyšlo niekoľko dobrovoľníkov s desiatkami balónov, ktoré na posledný refŕen vypustili do publika, čo dodalo koncertu neuveriteľnú atmosféru. Pred skladbou Rescue Me sa zas Jared poprechádzal po pódiu a vyberal si z hľadiska “najlepších tanečníkov, čo doma máme”, ktorí ho doplnili na pódiu a užili si tak túto skladbu s tým najlepším výhľadom po boku kapely. Jeden z nich dokonca predviedol breakdance, za čo si vyslúžil ovácie publika.

Koncert však zavŕšili najznámejšou skladbou Closer to the Edge z albumu This is War a vtedy sa začali diať poriadne šialenosti. Pred touto skladbou si Jared totiž vytiahol na pódium neznáme dievčatko z publika za pomoci ktorého potom vyberal ďalších ľudí, ktorí sa k nim pridali na stage. Myslíme, že môžeme s istotou povedať, že na pódiu bolo počas poslednej skladby okolo 50 ľudí. “No, no, no, no!” sa halou nieslo niekoľko minút ako outro k celému večeru.

FOTOGALÉRIA Z KONCERTU THIRTY SECONDS TO MARS V BRATISLAVE

Text: Tomáš Karel
Foto: Wikes

To Top