Správy

5 inšpiratívnych filmov, ktoré Vám zmenia pohľad na svet!

V mori svetovej kinematografie je dnes už pomerne ťažké nájsť dobrý film s myšlienkou, ktorá vo Vás niečo zanechá. Pozrime sa spolu na 5 filmov, ktoré určite zmenia Váš pohľad na svet

Teória všetkého

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

Teória všetkého rozpráva výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, ktorý na svojom veľmi chorom tele nosí jednu z najmúdrejších hláv, akú kedy ľudstvo poznalo. Hoci by vám hravo vysvetlil nezrozumiteľné zákonitosti fungovania vesmíru, sám možno nechápe, ako je možné, že jeho vlastný život zachránila tak neobyčajná vec, akou je láska. Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking, študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti.

Yes Man

Carl Allen prišiel na to, ako sa zbaviť porozvodovej depresie a neperspektívnej práce. Doteraz len sedel po večeroch doma, odmietal návrhy svojich priateľov a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom, čo absolvoval seminár vedený svojráznym guru, sa Carl rozhodne, že pôjde v ústrety životu a na všetko bude hovoriť áno. Bungee jumping? Áno. Nakupovať prostredníctvom teleshoppingu? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si letenku na prvý let kamkoľvek? Áno.

Forrest Gump

Keď sa dostaneš do problémov, utekaj. Forrest preuteká školou, ako hráč amerického futbalu aj univerzitou, potom peklom vietnamskej vojny a zúfalstvom nad matkinou smrťou. Vždy je totiž niekto alebo niečo, čo po ňom skutočne či obrazne „hádže kamene“. Nakoniec však Forrest poznáva, že sú aj iné riešenia situácií ako útek. Svoj život spojí s kamarátkou zo školy Jenny, ktorá pre neho zostane navždy jedinou láskou, s priateľom z vojny, černochom Bubbom, ktorý dá smer jeho úvahám o love kreviet a s poručíkom Taylorom, ktorému vo Vietname zachráni život.

Voda pre slony

Jacob Jankowski skladal záverečné skúšky na veterine, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli pri autonehode. Bez rodiny a bez peňazí Jacob netušil ako ďalej, ale osud ho zavial do vlaku svetového cirkusu Benzini. Hospodárska kríza práve vrcholila a pre Jacoba, rovnako ako pre veľa ďalších, cirkus znamenal spásu, hoci to bol svet s úzko vymedzenými iracionálnymi pravidlami, s vlastným pojatím života i smrti.

Pianista

Píše sa rok 1939 a Szpilman má 28 rokov. Poľsko je napadnuté nemeckými vojskami, ktorá čoskoro prichádzajú aj do jeho hlavného mesta Varšavy. Takmer okamžite sú uplatnené tvrdé reštrikcie voči tunajšej židovskej komunite. Szpilman a jeho rodina – rodičia, brat a dve sestry – žili až doposiaľ spokojným životom, čoskoro sú však tiež donútení podriadiť sa ponižujúcim pravidlám. Okrem toho, že im dochádzajú peniaze a jedlo, musia pod hrozbou prísneho trestu nosiť na rukách Dávidovu hviezdu.

To Top