Koncerty

50. výročie festivalu Woodstock sa uskutoční na pôvodnom mieste

Oslavy 50. výročia legendárneho festivalu Woodstock sa uskutočnia už budúci rok na rovnako mieste, kde sa konali v roku 1969!

Pôvodný Woodstock sa konal od 15. do 18. augusta 1969 na farme na výrobu mlieka v Betheli neďaleko mesta New York a vystúpili tu legendy ako Jimi Hendrix, The WhoJanis Joplin a ďalší.

Mesto Bethel plánuje slávnostné podujatie, ktoré sa bude konať počas troch dní od 16. do 18 augusta 2019. Festival Bethel Woods Music and Culture: Oslavy zlatého výročia na historickom mieste festivalu Woodstock v roku 1969 budú sprevádzať hudobné vystúpenia a rozhovory. Program však ešte nebol oficiálne zverejnený.

Na poli farmára Maxa Yasgura neďaleko mestečka White Lake sa od piatku 15. augusta do pondelka 18. augusta 1969 uskutočnila akcia, ktorej atmosféru sa už nepodarilo zopakovať. Mier, láska a porozumenie boli hlavnou ideou „detí kvetov“ hippies. Na festivale počas štyroch dní vystúpilo spolu štyridsať spevákov a skupín. V pondelok ukončil Jimi Hendrix túto oslavu neviazaného života. Woodstock sa zapísal do dejín ako protest hippies proti vojne vo Vietname a proti konzervatívnym hodnotám.

To Top