Zaujímavosti
žiadne hodnotenie

7 miest kam ísť s partiou v Mlynskej doline prokrastinovať

Čau ty. Si bratislavský vysokoškolák ? Ak áno, tak je veeeeľmi veľká šanca, že bývaš akurát v Mlynskej doline. Alebo tam minimálne chodíš. Práve preto sme sa s týmto článkom obrátili práve na teba. 

My vieme, že je práve skúškové obdobie a tvojou najväčšou výzvou je niečo sa naučiť. Ale ako správny študent 21. storočia určite poznáš slovo prokrastinácia. Myslel si si, že si len lenivý? Tak pozri, čo sa o nej píše na wikipédií.

Prokrastinácia (z latinského pro crastinus – na zajtrajšok) je označenie pre chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr (na zajtra). Treba však podotknúť, že ide o psychickú záležitosť, na rozdiel od lenivosti, ktorá je fyzická.

Áno, áno áno… ak ti bude nabudúce mama vyčítať, že si lenivý a nič nerobíš, proste sa odvolaj na to že si psychicky chorý. Nevieme ale, či ti to veľmi pomôže. Každopádne keď ležíš na tej izbe na intrákoch a učiť sa ti nechce, tak tu máme pre teba 7 miest v Mlynskej doline kam sa ísť zabaviť spoločne so svojimi kamarátmi. Ak si ešte náhodou nepochopil, tak tento článok nesmieš brať príliš vážne 🙂

Párty v Unique…zas!?

Načo to tu vlastne píšeme? Neverím, že v Mlynskej je vôbec nejaký študent, ktorý ešte nebol na legendárnych uniquáckych parties. Najväčší vysokoškolský klub v meste ti ponúka zábavu každý utorok, stredu aj štvrtok. Preto sa dni väčšinou u študentov počítajú formou pondelok….a víkend. Pretože z Unique si toho moc pamätať nebudeš.

Túto možnosť ale neodporúčame ľuďom, ktorí píšu skúšku skôr ako o týždeň. Inak je veľká šanca, že sa s partiou stretnete aj na opraváku. Ak si ale fakt trúfaš, tak si pozri ich eventy na facebookovom profile >> UNIQUE CLUB << a poď do toho. Veď život je len jeden.


Na pizzu, vodnú či au-to-maty v pokojnej PalmYre

Ak sa teda večer nudíš a tvoj level nudenia je na takej úrovni, že ešte by si sa niečo večer zvládol naučiť, skús ísť sem. Ak si si myslel, že nenápadná reštaurácia Palmyra s tvrdým Y je tu len na pizzu, tak si sa mýlil. Môžete si tu dať aj nejaké to pivko, zafajčiť si vodnú fajku, či hodiť svoje posledné dve eurá od mamky do miesteho automatu. Verte mi, je to asi najpokojnejšie miesto čo sa pubov v mlynskej týka… a hlavne sa z neho dá odísť po svojich! V lete poteší aj veľká terasa.

Jedno pivečko, nejaká ta pizza a krásny večer BEZ UČENIA je na svete. Neklam sám seba.. už sa učiť aj tak nebudeš. Ale nepi veľa… ešte ťa čaká jeden podnik, do ktorého neradno chodiť už nadriapaný…


Gitarovice pod šturákom

Dúfam, že ešte to chalani stále organizujú. Ide skôr o letné mesiace, ale ak máš rád hudbu a nevadí ti nefalšované škriekanie na celé Mlyny, tak pod šturákom skoro denno denne nájdeš nejakú tú partiu s akustickou gitarou. Určite Vás s chalanmi medzi seba prijmú a zažiteje možno väčší kultúrny zážitok, ako si myslíš.

Ale pozor na pilné študentky nad svojimi hlavami. SBS v našej doline je už legendárna…


Žiadne spomienky na Mlyn

Je to tu. Prvý z bermudských trojuholníkov v našom rajóne… Mlyn. Čo k nemu viac napísať?

Okrem toho, že si tam za jeden večer 10x vypočuješ “Crack a bottle” od Eminema a uvidíš Zomba behať s pivom na hlave, je tam super! O tomto podniku traduje veľa legiend. Ževraj tam bol volakedy aj funkčný jukebox. Ten ale časom začal mrznúť a odvtedy si len videl, ako ho opäť ochotný Zombo opakovane vyťahoval zo zástrčky s IT-čkárskym systémom opravy: ” A už ste ho skúšali vypnúť a zapnúť?”

Inak príjemná obsluha, stolný furtbal… pre partiu ideálne. Ale dáme ti jednu radu. Ak uvidíš v rade stáť viac ako päť ľudí, kašli na to a počkaj kým sa to tam vyprádzni. Ver nám.


Nááčo pôjdem do… kotolne

Ide do tuhého. Ak si už pil, obíď ju. Ak nechceš piť, nechoď tam. Kaliber najväčšieho rázu, ktorý sa postaral už o nejedno vyspevovanie hitovice “načo pôjdem domov” po celej doline. Kotolňa je ideálna na to, aby si zabudol všetko, čo si sa naučil. Miestny podnik z čistého dreva nasiaknutého cigaretovým dymov, dobré ceny a veľké množstvo piva.

Páči sa ti to? Podaj by nie. Možno sme sa tam už niekedy stretli. Minimálne tam stretneš veľa svojich známych a oddáš sa čaru prokrastinácie naplno.


Bohoslužba v UPeCe

Dobre, stačilo pitia. Sľubujeme. Veď zabaviť sa dá aj inde. Napríklad v takom pastorizačnom centre na krátkej bohoslužbe. Možno pomôže pri skúškovom viac ako nejaké to pivko. No ale skúsiť to môžeš. Tu viac rozpisovať nie je čo. Aj také sú možnosti Mlynskej Doliny.


Prokrastinácia LEVEL MASTER 

A ak sa ti už vážne nič nechce, učenia máš plné zuby, choď sa proste povoziť v 39-tke. Ako hovorí jedno známe matematické príslovie, do 39tky sa zmestí n+1 človeka, takže nikdy nebude plno! Možno sa na teba v tej tlačenici nalepí aj právnička alebo ftvš-kár a konečne budeš mať s kým ísť do Kotolne spievať “VYZNANIE” od Mariky Gombitovej.

Zdroj fotografie: http://t-busba.wgz.cz/rubriky/update/15-11-2010-karosovy-mix-mhd

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top