Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Absolventka konzervatória Patrícia Galbi predstavuje svoj debut

Chytľavá letná skladba je prvou autorskou piesňou absolventky bratislavského konzervatória, ktorá sa doteraz venovala hlavne coverom so svojou kapelou.

Skladba Ten feeling je od začiatku pocitovou záležitosťou,“ hovorí autorka textu aj hudby Patrícia Galbi. „Z jedného úsmevu prišla emócia a zrazu mi začali napadať verše. Celý text vznikol v priebehu pár minút, čo ma samú veľmi prekvapilo. Postupne mi napadla základná melódia, no celú záležitosť som odložila, ako sa hovorí, do šuflíka,“ vysvetľuje Patrícia.

Lenže osud nechcel, aby skladba zostala skrytá pred svetom a do cesty speváčke privial hudboníka Rolanda Kánika. „Rozprávala som sa s ním o hudbe, o tom, čo robím, a opäť na základe pocitu, som sa rozhodla ho osloviť, či by mi s mojou skladbou pomohol a tým tak prispel k vytvoreniu mojej prvej vlastnej piesne.“

Reklama

To sa udialo v štúdiu Sonic Cat a Ten feeling je tu! Pre Patríciu Galbi bude už navždy debutom, čo umelkyňu nesmierne teší. „Od začiatku mi nejaký vnútorný hlas vravel: Daj to von. Pocítila som túžbu mať vlastnú pieseň. Počas  nahrávana som cítila pozitívnu energiu a budem rada, keď ju zacítia aj iní ľudia.“

Uvedenie skladby Ten feeling sprevádza rovnako pozitívny, letný, videoklip, ktorý si Patrícia sama vymyslela a jeho nakrúcanie zorganizovala, aj keď to nebolo jednoduché.

„Som rada že sa podarilo nájsť tých správnych ľudí,  všetko zrealizovaťa natočiť v pozitívnej atmosfére a energii, čo sa verím, aj do klipu prenieslo“ spomína speváčka s úsmevom na tvári. Klip sa nakrúcal na viacerých miestach, štáb navštívil uličku v bratislavskom Starom Meste, Regal Rooftop – podnik na streche s pekným výhľadom na mesto, Zlaté piesky a prírodu v okolí priehrady v Lozorne.

Reklama

Pred kameru sa postavil mladý slovenský herec Alan Weissabel a tanečný pár, ktorý tvorili herečka Heidi Šinková a David Kosec. Kameru, réžiu a strih videoklipu Ten feeling mal pod palcom František Gažík.

Kto je Patrícia Galbi?

Speváčka pochádza z Bratislavy. Hudba ju sprevádzala odmalička. Narodila sa do umeleckej rodiny, je neterou známeho slovenského herca Vlada Müllera a odkedy si pamätá, pohybovala som sa v prostredí  divadla a televízie. So spevom sa zoznámila, keď mala 5 rokov.

Reklama

Tieto začiatky sú spojené s Detským speváckym zborom Slovenského rozhlasu, ktorý v tom čase fungoval pod vedením pani Rychlej a pána Krejčího. Spevácky sa zdokonaľovala na súkromných hodinách u prof. Zity Orlickej, neskôr u prof. Aleny Čermákovej. Na Konzervatóriu v Bratislave vyštudovala hudobno-dramatický odbor so zameraním na muzikálový spev u prof. Boženy Gráfovej.

Stále navštevuje hodiny spevu u známej hlasovej koučky Janky Daňovej. Spievala s akustickým triom Johann Strauss Trio a v súčasnosti sa venuje vlastnému hudobnému zoskupeniu Patrícia & Mini Sound Band, ktoré funguje v zložení Patrícia Galbi (spev), Sisa Makovická (spev, perkusie), Martin Vanko (gitara). Kapela hrá covery hlavne popových piesní, anglických aj slovenských a postupne do repertoáru pridáva vlastnú tvorbu.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...