Viac...

AC/DC potvrdili comeback, za mikrofón sa postaví Brian Johnson

Špekuláciám je definitívny koniec. Legendárna kapela AC/DC ohlásila veľký comeback. Novinku ohlásili hudobníci na oficiálnom Twitteri kapely a prezradili, že aktuálnu zostavu tvorí spevák Brian Johnson, bubeník Phil Rudd, gitarista Angus Young, basgitarista Cliff Williams a rytmický gitarista Stevie Young.

Otázky okolo ďalšieho fungovania kapely riešili fanúšikovia už od roku 2016, kedy kapelu kvôli strate sluchu opustil spevák Brian Johnson. Stalo sa tak počas turné kapely AC/DC a na poste speváka ho dočasne zastúpil Axl Rose z Guns N‘ Roses.

Posledná štúdiová nahrávka AC/DC s názvom Rock or bust bola vydaná v novembri 2014 a dosiahla 3. miesto v rebríčku Billboard 200. Začiatkom leta 2020 frontman kapely Twisted Sister Dee Snider v niekoľkých rozhovoroch tvrdil, že hudobníci z AC/DC už majú nahratý nový album.

Túto informáciu zatiaľ kapela oficiálne nepotvrdila, ale možno sa jej už čoskoro dočkáme. Všetky informácie o novom albume AC/DC pochádzajú zo zdrojov mimo kapely. Dohady o novom albume priniesol pred vyše rokom americký hudobný novinár Eddie Trunk a tiež spravodajca Eddie McGuire.

To Top