AC/DC oficiálne potvrdili, že ich speváka na turné nahradí Axl Rose z Guns N’ Roses!

0
25
views

Hardrocková kapela AC/DC oficiálne potvrdila, že zvyšok svojho turné Hard Rock Outfit’s Tour odohrá s náhradným spevákom, ktorým bude frontman kapely Guns N ‘ Roses Axl Rose!

Austrálska kapela ešte v marci oznámila, že speváka Briana Johnsona lekári varujú pred absolútnou stratou sluchu. Už vtedy sa špekulovalo o náhrade speváka a informáciach o tom, že by to mal byť práve Axl. Kapela tak bude pokračovať v európskom turné 7. mája v portugalskom Lisabone a 22. mája by mala vystúpiť aj v Prahe. Na tejto časti turné tak isto vystúpi Axl Rose.

Členovia AC/DC v oficiálnom vyjadrení napísali: “Radi by sme sa poďakovali Brain Johnsonovi pre jeho oddanosť skupine v priebehu rokov. Rovnako ako my chceme toto turné dotiahnuť až do konca tak ako začalo, budeme podporovať Brana v záchrane jeho sluchu. Našim cieľom je plniť svoje záväzky voči fanúšikom, ktorí nás v priebehu rokov podporili a Axl Rose nám láskavo ponúkol svoju pomoc tento záväzok splniť.”

Termíny európskeho turné: 

5/7 – Lisabon, Portugalsko
5/10 – Sevilla, Španielsko
5/13 – Marseille, Francúzsko
5/16 – Werchter, Belgicko
5/19 – Viedeň, Rakúsko
5/22 – Praha, česká republika
5/26 – Hamburg, Nemecko
5/29 – Bern, Švajčiarsko
6/1 – Lipsko, Nemecko
6/4 – Londýn, Anglicko
6/9 – Manchester, Anglicko
6/12 – Aarhus, Dánsko

Axl Rose, vlastným menom William Bruce Rose  je americký hudobník, spevák a skladateľ, známy predovšetkým ako spoluzakladateľ a spevák americkej hard rockovej skupiny Guns N’ Roses, v ktorej pôsobí od roku 1985. Axl Rose je dodnes jediným pôvodným členom Guns N’ Roses. Je autorom alebo spoluautorom prevažnej väčšiny hitov, s ktorými sa Guns N’ Roses celosvetovo preslávili.

Je známy aj svojou rebelantskou a kontroverznou povahou, bitkárstvom, problémami so ženami, oneskorenými príchodmi na živé koncerty, či ostrými spormi s bývalými členmi Guns N’ Roses, predovšetkým s gitaristom Slashom, ale aj s inými hudobníkmi, ako napríklad s Kurtom Cobainom. Známy je ale tiež svojim nezameniteľným hlasom, charizmou, či behaním po pódiu na živých vystúpeniach.