Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

AC/DC sa rozpadáva – kapelu opúšťa basgitarista Cliff Williams!

Basgitarista legendárnej kapely AC/DC Cliff Williams potvrdil svoj odchod do dôchodku. 66 – ročný basgitarista je pripravený vystúpiť z kapely po štyroch desaťročiach! 

Cliff Williams v oficiálnom videu na YouTube kanáli kapely AC/DC povedal, že je čas vystúpiť a potvrdil, že kapelu bude čoskoro opúšťať. Cliff má 66 rokov a zrejme si po vystúpení bude užívať zaslúžený odpočinok. Hrať v kapele 40 rokov určite nie je len tak. „Je to to jediné, čo poznám celých 40 rokov, ale po  tomto turné prestanem koncertovať a nahrávať. Stratili sme Malcolma, potom prišla tá vec s Philom a teraz zase Brian. Je to už všetko iné. Cítim v kostiach, že je to to správne rozhodnutie.“: vyjadril sa pred nedávnom Cliff pre americký magazín Gulfshore Life.

Reklama

AC/DC sú hardrocková skupina, ktorú v roku 1973 v austrálskom Sydney založili bratia Malcolm a Angus Young. Títo dvaja súrodenci boli stálymi členmi kapely až do Malcolmovho ochorenia a odchodu v roku 2014. Žánrovo je kapela bežne označovaná za hardrockovú, či bluesrockovú formáciu, no sú uznávaní aj ako priekopníci heavy metalu. Sami svoju hudbu považujú iba za bežný rokenrol. Bratia Youngovci tvrdia, že názov „AC/DC“ kapela dostala podľa nápisu na šijacom stroji ich sestry Margaret.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: