Koncerty

Adam Ďurica podporí paralympionikov, na piešťanskú Parádu chce priniesť príjemné emócie!

Skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica. Týmto úspešným hudobníkom nie je ľahostajné, v akom svete žijeme a tak sa rozhodli podporiť paralympionikov. Zaspievajú na festivale Paráda, kde chcú v dobrej nálade prispieť k edukácii o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením. Po vlaňajšom prvom ročníku v Piešťanoch (podujatie sa predtým konalo každoročne na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom) pripravuje Slovenský paralympijský výbor tento rok „prvý bezbariérový festival“ ešte väčší a ešte lepší. Na Kúpeľnom ostrove počká návštevníkov jedno hudobné a jedno vzdelávacie pódium, zatancujú si na rôzne druhy hudby, deti rozosmeje divadelné predstavenie Bojko a Zmrzlinka, dospelí sa porozprávajú s úspešnými paralympionikmi a v edukačnej zóne si vyskúšajú napríklad aj to, ako sa pohybuje na invalidnom vozíku. Nenechajte si ujsť 9. ročník Parády, uvidíme sa v sobotu 22. júna v Piešťanoch!

V Piešťanoch bude aj tento rok výnimočný festival, ktorý spojí zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí. Slovenský paralympijský výbor chystá skvelý program. Zabavia sa deti aj dospelí a spoznajú výnimočných ľudí, ktorí napriek menej šťastnému osudu dokážu naozaj veľké veci. V hudobnom programe vystúpi skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica a ďalší umelci.

Možno niektorí o mne vedia, že mám veľmi rád ping-pong a práve cez stolný tenis som spoznal hendikepovaných športovcov, s ktorými som si mal možnosť zahrať. Vtedy si ma títo ľudia absolútne získali a majú môj rešpekt, pretože ma prakticky každý z nich porazil! To, čo dokážu pravidelným tréningom je naozaj úžasné a preto som vôbec neváhal, keď ma oslovili, aby som vystúpil na Paráde. Na jar som absolvoval úspešné akustické koncerty a tak by som rád aj na Parádu priniesol takú malú ochutnávku a emóciu tohto turné,“ vraví Adam Ďurica.

Raperka Sima spievala aj na vlaňajšom festivale v Piešťanoch. Tento rok opäť nezaváhala a pozvanie prijala.

Minulý rok ma úplne dostalo, keď hendikepovaní ľudia na vozíčkoch tancovali na moju hudbu. Vtedy som si povedala, že sa sem musím vrátiť a zažiť tú radosť s nimi opäť. Tento rok zahrám najmä skladby z nového albumu,“ vraví Sima.

Minulý rok vyšla Paráda naozaj vynikajúco, napriek tomu to vraj tento rok bude ešte väčšie a lepšie!

Priestor Kúpeľného ostrova bude rozdelený na športovú zónu, gastrozónu, edukačnú zónu a SPP zónu zábavy. Ľudia budú mať možnosť stretnúť úspešných paralympijských športovcov, porozprávať sa s nimi, ale celé to bude najmä o zábave. Pripravujeme mnoho atrakcií pre deti, súťaže, i divadlo. Malých aj veľkých môže zaujať napríklad to, ak si vyskúšajú, aké to je pohybovať sa na vozíčku, s 3D okuliarmi zistia, ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o canisterapii, muzikoterapii, o integrácii. Je toho naozaj dosť, verím, že to bude zaujímavé,“ dodal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

Účastníci Parády sa opäť môžu tešiť aj na stanovištia s paralympijskými športmi (streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, šach, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistika, taekwondo, powerhokej), ako aj na vzdelávacie a informačné stánky (SPV, Kúpele Piešťany, Štátne lesy, Kompava) a množstvo iných zaujímavostí. Festival bude v Piešťanoch v sobotu 22. júna a program sa začne o 10:00 hod. Vstup je voľný. SPV ju organizuje v spolupráci so svojím dlhoročným partnerom Kúpeľmi Piešťany. Generálnym partnerom podujatia zostáva SPP, a.s. Podrobné informácie nájdete na www.festivalparada.sk.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.