Zaujímavosti

Adam Kukačka Band vydáva nový, v poradí tretí singel a klip „NEŽ PŘIJDE DEN“

Adam Kukačka je mladý český talentovaný spevák, ktorý pochádza z Brna. Vo veku 16 rokov bol mimoriadne úspešný, keď sa zúčastnil česko-slovenskej show SUPERSTAR 2013. Dostal sa do najužšieho výberu mladých spevákov z celej Českej republiky a Slovenska, kde vo veľkej konkurencii získal tretie miesto.

Koncom roka 2015 bol spustený nový hudobný projekt s názvom Adam Kukačka Band. Skupinu je možné charakterizovať ako pop-rockovú. Jej hudba má silné melódie a chytľavé texty. Zároveň však vybočuje z klasického hlavného prúdu a snaží sa nájsť na hudobnom trhu niečo nové, doteraz neobjavené. Stavia najmä na nezameniteľnom hlase hlavného speváka Adama Kukačku. Od svojho vzniku kapela odohrala množstvo koncertov a nahrala dva debutové single „Naslouchej“ a „Vzdálená“, ktoré majú aj vlastný videoklip. Adam Kukačka Band tvoria: Adam Kukačka – spev, Mirek Čiháček – gitara, klávesy, vokály, Marek Horáček – basgitara, Vladimír Kroutil – bicie. Adam je autorom väčšiny textov a súčasne sa ako autor podieľa aj na hudbe.

Tento rok v spolupráci so slovenskou umeleckou agentúrou a vydavateľstvom GOLDEN ENTERTAINMENT a producentmi Petrom Bažíkom a Stano Gulášom vznikla nová autorská skladba s názvom „NEŽ PŘIJDE DEN“. Aranžmány, mix a mastering Adamovho tretieho singlu mal na starosti Peter Bažík. Podľa Adamovho vyjadrenia ide ako zvukovo, tak aj vizuálne o doteraz to najlepšie, na čom sa Adam Kukačka Band podieľal. Najväčšia časťnakrúcania klipu prebehla v úchvatných priestoroch zámku v Oslavanoch pri Brne. Podľa vyjadrenia autorského tímu to bola najnáročnejšia práca, na akej sa celý tím doteraz zúčastnil. Tvorba klipu, scenár, strih a réžia boli pod taktovkou Jana Dvořáka, kameru mali na starosti Jan Dvořák a Tomáš Hradský.

A o čom samotný klip ku skladbe „NEŽ PŘIJDE DEN“ je? Každý, i ten najlepší chlap občas urobí chybu. Chlapská namyslenosť veľakrát nepozná hranice a nesprávne rozhodnutia mávajú často fatálne následky. Ak ale milujeme, vždy máme nádej…. Myšlienku klipu skladby „NEŽ PŘIJDE DEN“ je možné vyjadriť aj múdrou vetou Jana Wericha: „Jedna žena vidí niekedy ďalej ako päť chlapov s ďalekohľadom“. Chlapi, nebuďme preto prílišveľkí frajeri a skúsme počúvať naše priateľky, partnerky, manželky i matky. Veľakrát totiž vidia ďalej, ako my.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top