Novinky zo sveta hudby

Ado Juráček predstavuje singel Domov, v ktorom si zaspievala aj Jana Kirschner!


Ado Juráček nie je na slovenskej pesničkárskej scéne žiadnou novinkou. Nevydal zatiaľ žiaden dlho hrajúci album, ale tento rok sa mu to podarí napraviť. 1. marca totiž uzrie svetlo sveta jeho prvý radový album. Kolekcia piesní pod názvom Trubadúr je zbierkou tých najlepších piesní za posledné roky.


Keďže piesne vznikali v priebehu niekoľkých rokov, na albume nájdete prierez rôznych žánrov od folk/country piesní Trubadúr a Domov cez lovesongy Sadni si vedľa a Snáď až po surf-rockovú pieseň Vlna sa už valí.


Ado prezradil, že pieseň Domov, ktorá je jedným z ústredných singlov k albumu, je jeho prvotinou. “Keď som napísal Domov, býval som ešte v rodičovskom byte. Pod nami bývala suseda, ktorá mi večne vyklopávala, keď som cvičil na gitaru. Tak ma to nakoplo napísať jednoduchý song o susedských vzťahoch. Pieseň mala na začiatku úplne inú harmóniu. Po pár rokoch mi napadol ešte refrén, pretože som zatúžil mať rodinný dom, v ňom nahrávacie štúdio a po práci si skočiť do bazéna,” so smiechom dodáva autor.

Ado Juráček sa s Janou Kirschner spoznal v štúdiu Lososound. “V jeden deň mi volal Erik Horák, či neprídem do štúdia. Jana Kirschner tam akurát nahrávala svoju pieseň pre nový detský večerníček. Hľadala speváka, ktorý spieva folk/country. Ani sekundu som neváhal, bola to totiž veľmi dobrá skúsenosť. Doposiaľ som nemal príležitosť zažiť proces, akým pracujú v štúdiu ostrieľanejší hudobníci. Myslím, že s Janou sme si sadli. V tom čase som v štúdiu Lososound nahrával pieseň Domov, ktorú si vypočula aj Jana. Zaujala ju až natoľko, že do nej naspievala vokály. Kvôli časovej tiesni sme nakoniec vokály donahrávali v obývačke Janinej manažérky. Spolupráca bola bleskurýchla aj keď dohodnutie termínu sa natiahlo na skoro pol roka.”


Okrem farebných vokálov Jany Kirschner obohatila pieseň Domov huslistka Kristína Uhlíková a basgitarista Filip Hittrich. Hoci album Trubadúr vychádza až 1. marca, zopár piesní si môžete vypočuť už teraz.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:


Štýlové retro ponožky

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!