Koncerty

ADOREMUS a WARCHALOVCI prichádzajú opäť po roku do Bratislavy!

Po roku opäť prichádzajú umelecké telesá ADOREMUS a WARCHALOVCI do Bratislavy, aby tu tradične odspievali vianočný koncert, ktorý sa bude konať ​​26. decembra 2017 o 16:00.  Príďte do ​​Veľkého evanjelického kostola​ a dovoľte, aby Vám svojim tradičným koncertom priniesli hudobné stvárnenie tajomstva Vianoc!

Koncert predstavuje ​​Pastorálnu omšu zo​ ​zbierky Andreja Kmeťa ​​”Prostonárodné vianočné piesne”, z 19. storočia. Vzácna zbierka je významným hudobno-literárnym prameňom a právom jej možno pripísať hodnotu národnej kultúrnej pamiatky.

Ako pozoruhodná antológia slovenského vianočného repertoáru ostala dokladom ojedinelého zberateľského činu, ktorý nemá na Slovensku obdobu. Pastorálna omša zazneje v úprave ​​Dušana Billa pre miešaný zbor a komorný orchester. Príbeh príchodu Kráľa ľudských sŕdc v mnohorakej a rozmanitej podobe zvestujú vianočné koledy.

V programe koncertu nebude chýbať ani inštrumentálne dielo, ktoré svojim naturelom zdôrazňuje a sprítomňuje atmosféru Vianoc – známe ​​​​Giuseppe Torelli – Concerto Grosso Op.8 no.6 in g minor ”Christmas Concerto”. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť aj výberu piesní z vianočného slovenského klenotu ​v​​ianočnej omše ​​Radostná zvesť Jozefa Halmu. Neopakovateľnú atmosféru koncertu umocní v závere obľúbená ​​​​Gruberova Tichá noc.

Vianočná hudba interpretovaná ​v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok a zaiste obohatí Vaše prežívanie sviatočného dňa.

To Top