Zaujímavosti

Adriana prichádza s albumom Vianoce

Spev sprevádza mladú, talentovanú a skromnú 15-ročnú Adrianu, ktorá je študentkou osemročného gymnázia v Turčianskych Tepliciach od chvíle, keď začala rozprávať. V súčasnosti predstavuje svoj druhý album s jednoduchým  názvom Vianoce, na ktorom je šestnásť piesní.

Štyri boli napísané špeciálne pre Adrianu – Vianoce na voze, Letíme,  Pošta z pera známeho Romana Slávika a Krajina lásky z pera lídra skupiny Metalinda Petra Sámela. Z prebratých skladieb sú na albume pekné známe skladby, ktoré Adriana rada počúva a spieva na vianočných akciách ako Hallelujah, Happy Christmas,  Tri oriešky pre Popolušku, samozrejme Tichá noc a ďalšie. Krst albumu sa uskutoční 4. decembra v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v Bratislave a do života ho uvedie Martin Harich. 

Adriana miluje spev, okrem čítania kníh, ktoré nosí všade so sebou a odtŕha sa od nich len keď kráča  na javisko a spieva. Vďaka láske k spevu má za sebou množstvo pekných zážitkov i súťaží, na ktorých  vždy  obsadila popredné miesta (Slávik Slovenska, Malokarpatský slávik, Česko zpíva, Childrens Superstar, Studnička, Projekt configurácia Talent, Viva Talent, Top Talent…)

Už ako 6-ročná si zaspievala aj s bratom duet so známym klaviristom Richardom Rikkonom pred veľkým   publikom. Navštevovala literárno-dramatický  krúžok, pôsobila s mažoretkami, tancovala a spievala vo folklórnom súbore Lúčik… V súčasnosti sa venuje popri speve  aj hre na gitare.

V divadelných predstaveniach ju viackrát ocenili za najlepší herecký výkon

Ako 10-ročná v konkurze uspela a zahrala si hlavnú postavu Vanessy v seriáli televízie STV 1 SUPERHRDINOVIA  v  réžii   Adriany Totíkovej. Vtedy vznikla aj pieseň  „Taká ako ty“, ktorú naspievala s Jadrankou,  text napísala mamka Zdenka Harbrdová, hudbu skomponoval Peter Šíma – bolo to prvé nahrávanie v štúdiu  a aj prvý  klip.

To Top