Zaujímavosti

Agi Hlavenková predstavuje debutové EP s názvom Nechajte ma horieť

Agi Hlavenková je slovenská speváčka, ktorá sa verejnosti prvýkrát predstavila v roku 2019 so singlom Vesmír. O dva roky neskôr prichádza s debutovým EP Nechajte ma horieť, ktoré vydáva na streamovacích službách Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer a ďalších. Obsahuje štyri skladby Ďalej, S niekým iným, Bludný kruh a Popol a takto znie!

Osobné texty

Štyri skladby spája jeden spoločný znak: úprimné, osobné texty. Verše ako “aj tak si nenavyberám z bullshit jobov na trhu” či “život je len bludný kruh a my snažíme sa stále nájsť veľa aj keď v mále” zatínajú do živého a mieria na cieľovú skupinu mladých ľudí, ktorí už stihli počas svojho života stratiť nejaké tie ideály. Okrem priamočiarych vyjadrení v textoch nájdeme tiež veľa symbolov, ako napríklad “vidím len prázdne fľaše, z ktorých život všetko vypil” či “ak horím, nechajte ma horieť, pomaly premením sa na popol”.

Tieto texty si všetky speváčka napísala sama, a práve z posledného spomenutého verša si vybrala aj názov EP, ktorý podľa nej nesie takýto význam: “Symbol horiaceho ohňa vie byť veľmi dobre využitý pre vyjadrenie rôznych pocitov. Na jednej strane môže znamenať absolútnu deštrukciu, na strane druhej aj absolútne zapálenie pre vec. „Nechajte ma horieť“ teda znamená niečo v zmysle: či už sa úplne ničím alebo som úplne šťastná, nechajte ma žiť tento pocit!” Speváčka teda naznačuje, že tak ako pozitívnym, tak ani negatívnym pocitom sa nechce vyhnúť – práve naopak, chce ich naplno zažiť, bez toho, aby jej v tom niekto bránil.

Zvuk živej kapely

Okrem textov je tiež zaujímavá hudobná zložka skladieb, ktorá s výnimkou Bludného kruhu, obsahuje len živé nástroje. Zatiaľ čo mnohí mladí umelci si dnes vyberajú cestu elektronickej produkcie hudby, Agi zostáva verná kapelnému zvuku: “V tomto sa zatiaľ úplne nechytám na novodobý trend používania elektroniky v skladbách, naozaj sa mi páči zvuk živých bicích, basy, gitary a klavíra. Výnimkou je Bludný kruh, v ktorom nie sú počuť len živé nástroje, táto skladba bola pre mňa trochu takým experimentom. Každopádne, myslím, že moje ďalšie hudobné smerovanie sa bude stále uberať skôr tou “živou” cestou.”

To Top