Viac...

Aiko přichází se svým prvním EP!

Článok prečítate za: 2 min.

Mladá, nadějná zpěvačka, skladatelka a textařka Aiko přichází se svým prvním EP. Aiko tvoří indie hudbu s texty inspirovanými niternými věcmi jako láska, samota a sebepochopení. Její první stejnojmenné album přichází na svět 25 srpna, společně s dvěmi videoklipy!

Album AIKO je o samotě, lásce a pochopení sebe. Na prvním EP je 6 písní. Dva oficální singly z EP mají název 22:22 či Tunnels a jsou již oficiálně vydané.

Čím je inspirované album?

Album Aiko je inspirované samotou, která je pro mě velmi důležitá. Nemyslím ale “tu špatnou samotu”, kdy se cítíte osamělí, ale spíše tu, kdy máte čas pro sebe, jste sami se sebou. Chtěla bych, aby se lidé naučili být více sami. 

Proč je pro tebe “samota” tak důležitá?

Bez ní bych pravděpodobně nebyla schopná tvořit. Většinou totiž píšu po nocích, kdy většina lidí spí. Také se to pravděpodobně odráží na mých textech. Texty tvořím takové, aby si v tom každý člověk mohl najít svůj vlastní smysl, nechci nikomu nutit pravý význam textu. Ale nechci, aby to vyznělo špatně, mám moc ráda lidi!

Jakou písničku máš z alba nejraději?

Mým největším favoritem je asi již vydaná 22:22, nebo Human Machine, která se poměrně vysmívá tomu, jak nemáme čas se na chvíli zastavit, jsme ve věčném koloběhu.

Máš natočeno již několik klipů. Které natáčení pro tebe bylo nejzajímavější?

Klipy si vymýšlím sama a společně s natáčecím týmem to pak vždy doladíme. Nedávno jsem poprvé natáčela s herci, kdy jsem zařizovala kostýmy, vysvětlovala hercům přesně co a jak. Byla to poměrně kontrastní spolupráce, natáčeli jsme s dítětem, což, nevěděla jsem, že některé věci pak budu muset sama názorně několikrát předvádět. Nakonec se herci dobře vžili do rolí a klip se velmi povedl, teším se na jeho vydání.

Byla jsou součástí superstar, jaké z toho máš pocity?

Bylo to v roce 2015, všechno ohledně hudby jsem viděla jinak. Bylo to první “krůček”, konečně jsem viděla alespoň trochu, jak to v hudebním světě chodí, jak se natáčí a co všechno se pro výsledných 40 minut co potom budou v televizi musí udělat. Nakoplo mě to víc psát vlastní texty, seznámila jsem se s inspirativními lidmi, se kterými jsme do teď v kontaktu.

Jaké bylo tvoje nejoblíbenější vystoupení?

Nejspíše na festivalu Praha žije hudbou, kdy jsem měla poprvé možnost hrát na hlavní scéně. Jinak mě taky moc bavilo hrát na Szigetu, bylo to moje první hraní v zahraničí.

Jak vidíš svou budoucnost?

Dál plánuji na studium hudby na Vysokou školu do Londýna, s tím, že si tám pokusím, teď to bude znít jako řeč malé holčičky, “splnit sen”. Chci v Londýně co nejvíce koncertovat, seznámit se s jejich hudební scénou. V bližší budoucnosti, určitě i nadále tvořit, psát, nahrávat, již mám rozepsané další album a tak na něm chci začít co nejdřívě pracovat.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!