Zaujímavosti

Aj sólo na basgitare môže byť zaujímavé, vypočujte si projekt Olivera Kucharoviča

Slovenský hudobník Oliver Kucharovič už túto jeseň na Slovensku a v Čechách predstaví svoj nový sólový projekt. Ide o odvážny experiment, pretože obsahuje len jeden jediný nástroj – basgitaru.

Mladý umelec si zaumienil, že aj jediný muzikant na pódiu dokáže zaujať a poslucháčom radí, aby zahodili predsudky a ponorili sa do podmanivej fúzie basových tónov. Projekt s názvom Memories tvoril Oliver Kucharovič rok a pol. Počas svojho muzikantského života stihol zahviezdiť hneď v niekoľkých kapelách. Momentálne za svoj najväčší úspech považuje vlastné zoskupenie OKQ – Oliver Kucharovič Quartet, no už dávno ho lákala myšlienka prihovoriť sa publiku aj ako sólista.

Oliver pracoval na svojich skladbách svojpomocne a nahrával ich po večeroch v domácom štúdiu. Skladby sa postupne zabierali a dnes tvoria EP-čko, ktoré by malo vyjsť už o pár týždňov. Nové EP predstaví mladý hudobník širokej verejnosti na mini turné.

Na pódiu sa bude prezentovať sám s basgitarou, na pomoc si vezme len looper, pedále, ktoré sa mu postarajú o rôznorodé zvuky a sampler. Keďže počas koncertov chce aj pokrstiť svoj debut, do jednotlivých miest si prizval aj blízkych ľudí, ktorí ho budú v niektorých skladbách doprevádzať či už spevom alebo hrou na nástroj. Koncerty odohrá v Nových Zámkoch, Trnave, Bratislave a v Brne. Tieto lokality si nevybral náhodou. Ku každému z miest sa mu viažu iné spomienky a etapy života.

“Verím, že toto mini turné bude len akýsi začiatok. Na EP-čku som sa snažil hlavne o minimalizmus, môžete na ňom počuť aranže štyroch mojich skladieb a jedného jazzového štandardu. Všetko som si nahrával sám iba pomocou basy a loopra. O master sa mi postaral Peter Garaj. Všetko bude dostupné okrem fyzických kópií aj na Spotify a neskôr aj na mojom Youtube kanáli.”: vysvetľuje Oliver tvorivý proces skladieb.

“EP sa tvorilo rok a pol, pre hudobníka je to dosť dlhý čas. Dúfam, že som sa odvtedy posunul v živote aj v hudbe, preto tie skladby už aj naživo budú znieť trocha inak než na nahrávke. Každopádne ide o jazz fusion, ktorý bude, verím, príjemný na počúvanie hoc aj popri práci či v pohodlí domova.”: dodáva Oliver Kucharovič.

To Top