Viac...

Aj Tatry majú svoju záhadu – neznáma sila núti ľudí skočiť do priepasti a zabiť sa!

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa.

Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti.

Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy?

Stará záhada pochádza pravdepodobne od starých horských vodcov z obdobia spred roku 1918. Vodcovia údajne nazývali záhadné miesto “Duch skoku”. Hovorí sa, že ak na ňom strávite určitý čas, nejaká neznáma sila Vás dunúti skočiť zo skaly dole. “Je krásny deň a práve si vyšiel hore. Sedíš si na skale a kocháš sa výhľadom. Nad hlavou máš modrú oblohu, priezračný vzduch a hory všade navôkol. Keď už však sedíš príliš dlho, pohoda sa stratí a nastúpi úplne iný pocit. Začne ťa ťažiť na prsiach a na hlbinu pod sebou začneš pozerať úplne inak. V mysli ti začne hrať neznáma melódia, pristúpiš k okraju a dívaš sa dole. Zrazu začneš mať rád hĺbku pod sebou až tak, že roztiahneš ruky a skočiš dole.”: aj takto popisujú príbeh o záhadnej priepasti starý horský vodci.

Prečítajte si tiež: Najväčšia záhada Slovenska! Na Tribeči už niekoľko desaťročí miznú ľudia!

Viac o tejto legende sa dozviete už čoskoro v novej knihe od autora fenomenálnej Trhliny – majstra strachu Jozefa Kariku, ktorá vychádza už 16. októbra 2018. Objednajte si novinku od Jozefa Kariku v predpredaji a získajte podpísaný výtlačok a možnosť zaradenia do žrebovania o titul Trhlina!

Prvých 200 zákazníkov dostane objednanú knihu s podpisom autora! Navyše piati z vás môžu získať knihu Trhlina s podpisom autora úplne zadarmo. Do losovania o bonus bude zaradený každý, kto si knihu Priepasť zakúpi v predpredaji.

To Top