Viac...

Aká bude budúcnosť hudobného priemyslu?

Šiesty ročník showcaseového festivalu a konferencie Nouvelle Prague, ktorý prebehne v dňoch 8. – 9. novembra 2019, prináša zmenu miesta konania aj nové podnety do diskusie o dlhodobej udržateľnosti hudobnej scény.

Nouvelle Prague sa sťahuje do multifunkčných priestorov DOX + a klubu Cross v pražských Holešoviciach. Väčšie priestory prinášajú viac možností, cieľom je zachovanie rodinnej, efektívnej atmosféry a rozšírenie programovej ponuky pre delegátov a návštevníkov.

Nouvelle Prague sa spoločne s novými partnermi IMPALA (Európska asociácia nezávislých hudobných vydavateľstiev), AIM (Asociácia nezávislej hudby) a Haile (maďarská asociácia nezávislé hudby) okrem iného zameria na témy spojené s vydávaním hudby, problematiku labelov, synchronizáciu a hudobné supervízie.

Rovnako ako v minulom roku privíta Nouvelle Prague medzinárodné delegácie – okrem hojnej účasti profesionálov z Rakúska, Poľska či Maďarska, pridajú vhľad do fungovania ostrovnej scény kolegovia zo Škótska. Nemožno zabudnúť ani networkingové stretnutie hudobných agentov, manažérov, vydavateľstvo a festivalov. Prezentované budú aj výsledky niekoľko regionálnych aj celoeurópskych prieskumov hudobného trhu a ich vplyvu na budúcnosť segmentu.

Jednou zo zásadných tohtoročných noviniek je projekt JUMP (akcelerátor európskeho hudobného trhu) podporovaný programom Kreatívna Európa. JUMP spája šesticu showcaseových festivalov – MaMA Paris, lisabonský MIL, milánsky Linecheck, Athens Music Week, Un – Convention v Manchestri a Nouvelle Prague za účelom rozvoja inovačných projektov hudobného sektora. Desať z nich bude predstavených práve v Prahe.

Svoju účasť potvrdili napr. Sat Bisli (Musexpo, A and R Worldwide), Paul Elsässer (Lime Music), Alessandra Di Caro (Butik), Olaff Furniss (Wide Days, Music Tourist Summit), Maxime Faget (Blockchain My Art), Fabien Hansen (WARM), Malle Kaas (Women in Music Industry), Scott Lewis (Come Play With Me), Panagiotis Panagiotopoulos (PerformAnts), Gwendolenn Sharp (Green your touring), Lina Ugrinowska (Taksirat Mentoring) a mnohí ďalší.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE