Zaujímavosti

Ako motýľ je ďalšia úspešná novinka Michaely Martykanovej z kapely KOMA

Po úspechu piesne Vianoce na sociálnych sieťach a jej nasadení v rádiu Liptov (napriek tomu, že ju zverejnili až tesne pred Vianocami), Michaela úspešne pokračuje s piesňou Ako motýľ. Tento slovenský cover (Lily Maníčková a Ela Martinčeková, Košický zlatý poklad 2015, 2. miesto) zverejnila s kapelou KOMA koncom januára na Youtube.

Ako prvé pieseň nasadilo zatiaľ rádio REBECA. Pieseň Ako motýľ je pilotným singlom z pripravovaného CD albumu speváčky Michaely Martykanovej a hudobnej skupiny KOMA, ktorú v súčasnosti pripravuje s autorskou dvojicou Štefan Svetský a Pavol Kusý, ktorá sa už presadila v niekoľkých rádiách.  Pieseň má už aj anglickú aj francúzsku verziu, ktorú naspievali americká soulová speváčka Deli Rowe, resp. francúzska speváčka, ktorá si hovorí JULE. 

Kapela KOMA zo Žilinského regiónu (Krásno nad Kysucou) funguje na slovenskej hudobnej scéne už 16 rokov, od roku 2012 v zložení  Michaela Martykanová (spev), Eduard Koprna (basová gitara, programovanie) a Lukáš Beleš (gitara, programovanie). Diskografia kapely obsahuje dva CD albumy, niekoľko EP, singlov a videoklipov. Najmä CD-album s názvom Dimension z roku 2015 získal pozitívne ohlasy na Slovensku i  v zahraničí. V súčasnosti je ambíciou kapely presvedčiť, že aj slovenské gitarové pesničky môžu osloviť širší okruh poslucháčov a obstáť v konkurencii záplavy anglicky spievaných piesní.

Pieseň sa nahrávala v štúdiu ESPRIT Košice a  Melody Studio Žilina a je výsledkom spolupráce desiatky ľudí. Michaela, KOMA aj autori by ju radi prezentovali širšej verejnosti, pretože aj keď originál zaradili do vysielania okruhy RTVS a Rádio Liptov, na verejnosti zaznela naživo iba jediný raz, v rámci zmienenej súťaže autorských piesní Košický zlatý poklad.

To Top