Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Ako si vybrať kvalitné slúchadlá nielen na počúvanie hudby

Slúchadlá takmer denne používame na počúvanie hudby alebo obľúbených podcastov, no doba sa mení a čoraz častejšie sa pripájame na online video konferencie. Niektorí zvyknú počúvať hudbu pri športových aktivitách alebo používajú slúchadlá pri komponovaní hudby. Ako si však vybrať tie pravé pre vás? Prinášame vám tipy, na aké parametre sa zamerať.

Ponuka slúchadiel na trhu je skutočne široká a niekedy môže byť náročné si vybrať. Predstavíme vám základne parametre, podľa ktorých sa môžete inšpirovať pri kúpe.

Konštrukcia slúchadiel

Reklama

Ako prvé vašu pozornosť zaujme konštrukcia slúchadiel. Na výber máte zo slúchadiel do ucha, na ucho a okolo ucha. Každé so sebou nesie určité výhody a nevýhody a samotný výber záleží na osobných preferenciách zákazníka. Slúchadlá, ktoré si zasúvate do ucha, tzv. špunty, dobre tlmia okolité zvuky a ponúkajú dostatočnú kvalitu zvuku za dobrú cenu. Slúchadlá na ucho bývajú zvyčajne ľahké, netlačia ale majú slabšie tlmenie okolitých zvukov. Poslednou kategóriou sú slúchadlá okolo ucha, ktoré sú pohodlné pri dlhšom nosení, netlačia a zároveň ponúkajú dobrý zvukový zážitok. Na druhú stranu bývajú väčších rozmerov.

S káblom alebo radšej bezdrôtové

Ďalším parametrom pri kúpe slúchadiel je používateľský komfort. Klasické káblové slúchadlá netreba nabíjať, stačí ich len pripojiť k telefónu a môžete začať počúvať hudbu. Niektoré káblové slúchadlá majú zabudovaný aj mikrofón či tlačidlá na prepínanie hudby. Nevýhodou slúchadiel s káblom môže byť manuálne poškodenie kábla, prípadne pri športových aktivitách môže kábel zavadzať pri výkone. Preto prišli na trh bezdrôtové slúchadlá, ktoré sa ľahko zmestia do každého vrecka či kabelky, nezavadzajú pri športe a nabíjajú sa v ochrannom puzdre. Kvalitné bezdrôtové slúchadlá viete ovládať jedným prstom,  dokážu prvotriedne eliminovať externé ruchy a viete s nimi viesť konferenčný hovor.

Reklama

Tlmenie okolitých zvukov a ruchov

Ďalej máte možnosť si vybrať z otvorených, uzavretých a polootvorených slúchadiel. Otvorené slúchadlá vám poskytnú hudobný zážitok ako z koncertu, no budú ho počuť aj okolitý ľudia. Tieto slúchadlá však netlmia dostatočne reprodukovaný zvuk. Uzavreté slúchadlá majú náušníky vytvorené zo špeciálnych materiálov, ktoré neprepúšťajú zvuk, takže hudbu si vychutnáte vy sami, vo vlastnom svete. Poslednou kategóriou sú polootvorené slúchadlá, ktoré sú akýmsi kompromisom medzi otvorenými a uzatvorenými.

Náš tip:

Samsung pred pár dňami predstavil nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2, ktoré ponúkajú špičkový zážitok a minimalistický dizajn. Patria do ekosystému Galaxy, a teda sa výborne dopĺňajú s telefónmi, tabletmi aj smart hodinkami. Slúchadlá Galaxy Buds2 môžete používať pohodlne celý deň a sú vhodné na počúvanie obľúbených podcastov, hudby, na pracovné konferenčné hovory či pri športových aktivitách. Najnovšie strojové učenie zaistí čistý hlasový prenos pri telefónnych hovoroch, účinne eliminuje ruchy z pozadia a neprepúšťa zvuky do okolia. Galaxy Buds2 sú najľahšie a najmenšie slúchadlá z dielne Samsung a viete si ich pomocou jednoduchého testu vyskúšať, ako vám sedia v ušiach a nebudú vám zavadzať žiadne káble. Slúchadlá viete zladiť s vašim outfitom, pretože sa vyrábajú až v štyroch farebných prevedeniach – grafitová, biela, olivová a fialová.

Reklama
Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama