Iné témy

Ako to (ne)robiť!

Máš kapelu? Aktívne hrávaš na nejakom hudobnom nástroji, alebo spievaš a chceš byť úspešný? Pozri sa na 7 zaručených tipov ako to nerobiť!

1. Odohral si zopár koncertov vo svojej dedine alebo meste a už si o sebe myslíš, že môžeš kritizovať ostatných hudobníkov a hodnotiť ich tvorbu, skladby, koncerty a podobne.

Poviem ti pravdu. Nikoho tvoj názor nezaujíma. Týmto si len zaručíš to, že ťa ľudia prestanú mať radi a s tvojou kapelou nebude chcieť nikto hrať na spoločných koncertoch.

2. Hráš sa na niekoho kto nie si a ku všetkým sa správaš ako keby nad teba nebolo.

Výborne. Takto to moc ďaleko nedotiahneš. Pamätaj si. Najdôležitejšia je pokora. Ak ju nemáš, nezaslúžiš si vystupovať pred ľudmi.

3. Snažíš sa dosiahnuť pochvalu od známych ľudí a hudobníkov.

TOP:  Matúš Vallo predstavil knihu Plán Bratislava, pokrstila ho herečka Zuzana Fialová!

Je to síce pekné, ale najdôležitejšie by pre teba malo byť to, aby sa tvoja hudba páčila poslucháčom, čiže ľudom, ktorí chodia na tvoje koncerty. To, že ti Kuly povie, že sa mu tá skladba páči, ešte neznamená, že si hviezda (aj keď si to už o sebe myslíš).

4. Snažíš sa zapadnúť medzi ostatných známejších hudobníkov aj keď si ešte ďaleko za nimi.

Je to síce fajn, ale nevnucuj sa im a hlavne sa ich nepýtať otázky typu “Ako byť známy” a podobné hlúposti. Všetky tie kapely a hudobníci si to vybojovali rokmi hrania, tvrdej práce a marketingu!

5. Všade vyplakávaš, že ťa nehrajú rádiá, že ťa nikto nepodporuje a nikto ti nedá šancu.

TOP:  
Lackovi zo SuperStar sa vďaka vyzbieraným peniazom zmení život!

Skús sa však najskôr pozrieť na seba, prečo by ti tú šancu mali dať? Ak na teba pasujú body 1 až 4, tak máš odpoveď na to, prečo si tú šancu nezaslúžiš. Ak vypisuješ po internete a kde chodíš tam sa sťažuješ, že ti nikto nedá šancu, tak ti ju naozaj práve za takéto správanie určite nikto nedá.

6. Manažér, ktorý nemá žiadne kontakty ti nepomôže.

Veľa kapiel sa spolieha na “nejakého” manažéra. Väčšinou sú to ľudia, ktorí v živote manažérov nerobili, nevedia nič o hudbe, ale napriek tomu sa snažia “manažovať” kapelu a tváriť sa ako keby nad nich nebolo. Takýto “manažér” ti v žiadnom prípade nepomôže. Väčšina z nich vidí len budúci zisk pre seba (ak by sa náhodou niečo podarilo). Na tom je najviac sranda, že niektorí “manažéri” dávajú kapelám podpisovať zmluvy, ktoré sú nezmyselné a výhodné len pre jednu stranu (Toto je moja reálna skúsenosť a verte, že som sa na tom smial ešte 2 týždne. Samozrejme nič také netreba podpisovať a takého človeka veľmi rýchlo poslať… viete kam.).

TOP:  V Trnave sa chystá veľkolepá oslava Medzinárodného dňa detí

7. Nemáš svoj vlastný názor a ľahko sa necháš ovplyvniť.

V tom prípade sa veľmi rýchlo zobuď. Nikto nie je zvedavý na človeka bez vlastného názoru, ktorý im bude každý deň tvrdiť iné veci, aj keď ešte včera hovoril niečo iné. Takýmto spôsobom to ďaleko nedotiahneš.

Tento text nie je redakčným obsahom. Je súčasťou MUSIC ZONE blogu. V prípade otázok nás kontaktujte na mailovej adrese blog@music-zone.eu

Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tip na článok
To Top