Koncerty

Ako to vyzeralo na koncerte a zvukovej skúške legendárneho gitaristu Al Di Meolu v Istropolise

Ako to vyzeralo na koncerte a zvukovej skúške legendárneho gitaristu Al Di Meolu v Istropolise

V utorok 19.3. sa v bratislavskom Istropolise uskutočnil koncert jedného z najuznávanejších a najvšestrannejších svetových gitaristov súčasnosti. Okrem jeho koncertu sme mali česť zúčastniť sa aj zvukovej skúšky, či spolu s vybranými fanúšikmi prehodiť s umelcom pár slov.

Vlastným menom Al Laurence Di Meola odohral 13 skladieb rozdelených do dvoch 45 minútových vstupov po boku talianskeho akordeonistu Fausta Beccalossiho.

Koncertný program k aktuálnemu albumu Opus tvorili 3 skladby práve z tohto albumu, až 6 coverov – od argentínskeho skladateľa Astora Piazzolu, či legendárnych Beatles.

Nechýbali ani najznámejšie skladby – Azzura a Mediterranean Sundance, ktoré nájdete na jednom z najznámejších albumov zo živého vystúpenia Friday Night in San Francisco. Ten Al di Meola nahral spolu s Johnom McLaughlinom a Paco de Luciom.

Celý koncert sa udial pod záštitou Agentúry Kvas a podujatie zaujalo veľké množstvo fanúšikov, vrátane (ešte vtedy nezvolenej) budúcej prezidentky Zuzany Čaputovej. Atmosféru vkusne dotvoril aj priestor bratislavského Istropolisu.

FOTOGALÉRIA (WIKES)

To Top