Koncerty

Ako to vyzeralo na koncerte a zvukovej skúške legendárneho gitaristu Al Di Meolu v Istropolise

Ako to vyzeralo na koncerte a zvukovej skúške legendárneho gitaristu Al Di Meolu v Istropolise

V utorok 19.3. sa v bratislavskom Istropolise uskutočnil koncert jedného z najuznávanejších a najvšestrannejších svetových gitaristov súčasnosti. Okrem jeho koncertu sme mali česť zúčastniť sa aj zvukovej skúšky, či spolu s vybranými fanúšikmi prehodiť s umelcom pár slov.

Vlastným menom Al Laurence Di Meola odohral 13 skladieb rozdelených do dvoch 45 minútových vstupov po boku talianskeho akordeonistu Fausta Beccalossiho.

Koncertný program k aktuálnemu albumu Opus tvorili 3 skladby práve z tohto albumu, až 6 coverov – od argentínskeho skladateľa Astora Piazzolu, či legendárnych Beatles.

Nechýbali ani najznámejšie skladby – Azzura a Mediterranean Sundance, ktoré nájdete na jednom z najznámejších albumov zo živého vystúpenia Friday Night in San Francisco. Ten Al di Meola nahral spolu s Johnom McLaughlinom a Paco de Luciom.

Celý koncert sa udial pod záštitou Agentúry Kvas a podujatie zaujalo veľké množstvo fanúšikov, vrátane (ešte vtedy nezvolenej) budúcej prezidentky Zuzany Čaputovej. Atmosféru vkusne dotvoril aj priestor bratislavského Istropolisu.

FOTOGALÉRIA (WIKES)

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.