Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Ako vytvoriť úspešnú reklamu na Facebooku?

Facebook už nie je len o zdielaní svojich statusov a fotografií, ale stal sa jedným z najväčších marketingových nástrojov na internete. Denne si Facebook zapne vo svojom počítači, smartfóne alebo tablete miilóny ľudí a tento fakt treba zahrnúť do svojich marketingových aktivít!

Nie je nič lepšie ako keď môžete z jedného miesta ponúknuť reklamu miliónom ľudí, ktorí sa zaujímajú o Váš produkt, značku, alebo záľubu. Na toto je Facebook naozaj špecialista, pretože Vašu reklamu môžete cieliť na akúkoľvek skupinu ľudí, či už podľa mesta, záľuby, hudby, ktorú počúva alebo čokoľvek iného čo používateľ Facebooku o sebe prezradil.

„Ako teda vytvorím úspešnú reklamu na Facebooku?“ Pokúsime sa Vám to prezradiť v tomto článku. V prvom rade si musíme povedať, že existuje naozaj veľmi veľa cielení na používateľov a skupiny. Preto si treba poriadne rozmyslieť, na akú skupinu ľudí chceme našu reklamu zacieliť. Ak organizujete koncert koncert kapely Desmod v Bratislave, najlepšie by bolo reklamu zacieliť na ľudí, ktorí bývajú v Bratislave a ktorým sa páči kapela Desmod. Na koncert však môžu príst aj ľudia z celého Slovenska.

Reklama
Rusínska speváčka Ivana Brillová predstavuje emotívnu baladu o láske

Preto je dobré do reklamy zahrnúť aj ostatných ľudí, čiže celé Slovensko. Ešte lepšia varianta však je vytvoriť dve rozdielne reklamy, jedna bude zacielená na Bratislavu, kde oslovíte za menej peňazí väčší počet ľudí, ktorí by na koncert pravdepodobne prišli. Potom vytvoriť druhú reklamu zameranú na celé slovensko, kde síce miniete na reklamu viac peňazí, ale oslovíte tak ďalších potencionálnych návštevníkov, ktorí do Bratislavy na koncert prídu. Pri takomto type reklamy odporúčame vytvoriť koncertu udalosť, kde budú všetky potrebné informácie a reklamu nastaviť práve na túto udalosť, do ktorej sa potencionálny návštevníci môžu ihneď prihlásiť a tak sledovať každú novinku.

„Čo ak chcem propagovať nejaký produkt alebo internetový obchod?“ V tomto prípade zacielenie podľa mesta alebo kraja nehrá žiadnu úlohu pokiaľ teda nemáte len kamennú predajňu. Ak chcete propagovať Váš produkt alebo internetový obchod mali by ste sa zamyslieť nad tým, pre akú skupinu sú tieto produkty vhodné. Pokiaľ predávate hudobné nástroje, mali by ste svoju reklamu cieliť samozrejme na hudobníkov. Pokiaľ máte internetový obchod s rybárskymi potrebami, mali by ste cieliť na tých ľudí na Facebooku, ktorí sa zaujímajú o ryby, rybárstvo, chytanie rýb a podobne. Toto všetko ľudia prezradili Facebooku a Facebook Vám to na oplátku ponúkne aby ste mohli Vašu reklamu efektívne cieliť.

Slovensko zasiahla tragická správa, zomrel legendárny Milan Lasica

Zapamätajte si! Je lepšie cieliť na menšiu skupinu ľudí, ktorých Váš produkt naozaj zaujíma ako na veľkú skupinu ľudí bez zacielenia. Pri reklamách treba brať do úvahy aj vek potencionálneho zákazníka. Nebudeme preto ponúkať reklamu na článok o kapele Iron Maiden 13 – 17 ročným, pretože by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Tak isto nebudeme cieliť reklamu na nový smartfón pre 65 a viac ročných. Pri každej reklame vždy treba rozmýšlať, ako čo najlepšie zacieliť, bez toho, aby ste zbytočne míňali Vaše peniaze.

Reklama

Na túto problematiku má samozrejme každý iný názor a preto je najlepšie obrátiť sa na odborníkov, ktorí Vám s reklamou pomôžu. Článok obsahuje naše skúsenosti a keďže sa internet vyvíja obrovskou rýchlosťou, zajtra už môže byť všetko inak a tento článok nemusí platiť 🙂

Domi Stoff z King Shaolin prichádza so sólovým albumom v slovenčine

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Spoločnosť Facebook v najnovšom oznámení na svojej webovej stránke vyhlásila, že čoskoro umožní umelcom a kapelám účtovať prístup k živým prenosom, ktoré budú vysielať...

Zaujímavosti

Minulý týždeň sa na facebooku začali objavovať odkazy na článok o tom, ako hudobník a spisovateľ Braňo Jobus zbohatol na kryptomene Bitcoin. Keďže išlo o falošné informácie...