Viac...

Ako získať späť svoje peniaze za zrušené koncerty kvôli koronavírusu?

Koronavírus zasiahol celý svet a nevynechal ani kultúru. Koncerty a festivaly sa vo veľkom rušia a ľudia sa pýtajú, kto im vráti späť peniaze, ktoré za vstupenky zaplatili?

V tejto chvíli to nemajú jednoduché ani organizátori koncertov a oficiálny predajcovia vstupeniek. Telefóny im vyzváňajú takmer nonstop a ľudia sa dožadujú informácií. Na Slovensku sa za posledný týždeň zrušilo niekoľko desiatok podujatí – nájdete ich tu. Pri niektorých sa podarilo nájsť náhradné termíny, ktorých zoznam sa postupne aktualizuje.

Poďme sa teda pozrieť na to, čo robiť v prípade zrušeného koncertu alebo iného podujatia?

Ak bude podujatie, na ktoré ste si kúpili vstupenky zrušené všeobecným zákazom verejných podujatí zo strany príslušných orgánov, alebo z dôvodov na strane organizátora alebo interpreta, predajcovia lístkov Vás budú v súlade s obchodnými podmienkami a pokynmi organizátora podujatia o tejto skutočnosti informovať prostredníctvom e-mailu (pokiaľ ho majú k dispozícií).

Ak sa predajcom vstupeniek e-mail z nejakého dôvodu nepodarí doručiť, musíte sledovať ich oficiálne stránky, kde sa dozviete všetky informácie. Predajca vstupeniek ako aj organizátor by Vás mali informovať aj možnosti náhradného termínu koncertu alebo iného podujatia.

E-mail by mal obsahovať všetky potrebné informácie o tom, ako sa dostať ku svojim peniazom za zaplatené vstupenky. Pokiaľ to tak nie je, neváhajte a kontaktujte predajcu vstupeniek alebo organizátora.

Predajcovia vstupeniek tiež informujú, že ak podujatie, na ktoré ste si zakúpili vstupenky nebolo k dnešnému dňu zrušené, tak vstupenky zostávajú naďalej v platnosti a nevzniká dôvod na vrátenie peňazí.

Odporúčame aj dávku trpezlivosti. Predajcovia vstupeniek budú všetky žiadosti o vrátenie vstupeniek vybavovať postupne a určite im pri vybavovaní nepomôže ďalší telefonát alebo záplava e-mailov s rovnakými otázkami typu: “Kedy mi konečne pošlete peniaze?”

Veríme, že sa ku svojim peniazom dostanete a myslite na to, že predajcovia vstupeniek ani organizátori podujatí to v tejto situácií naozaj nemajú ľahké. Mnoho z nich to bude stáť nemalé finančné straty, tak sa skúsme správať s pochopením a buďme trpezliví.

To Top