Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Akordeónový virtuóz Michal Červienka pripravuje 10-ty benefičný koncert, vystúpia na ňom svetovo uznávaní umelci!

Banská Bystrica zažije fantastický koncert, na ktorom zahrá jeden kvalitnejší umelec ako druhý. Akordeónový virtuóz Michal Červienka si pozval svetovo uznávaných jazzmanov Klaudia Kováča, Róberta Ragana a Petra Solárika, aby 10-ty ročník jeho benefičného projektu bol naozaj veľkolepý. Výťažok pôjde na pomoc škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.  Ako vraví Michal Červienka, jeho prvoradým cieľom je prostredníctvom hudby šíriť dobro a pomáhať druhým. Za najväčší úspech uplynulej desaťročnice považuje to, že pre charitu nadchol aj ďalších umelcov. Michal sľubuje, že koncert bude nezabudnuteľným zážitkom. Presvedčte sa o tom už 21-ho novembra!

Michal Červienka je virtuóz s veľkým srdcom! Vynikajúci akordeonista už 10 rokov organizuje benefičné koncerty. Prostredníctvom nich pomáha ľuďom, ktorí mali menej šťastia ako on. 

„Mojim najväčším úspechom uplynulých desiatich rokov je, že sa šíri medzi ľuďmi dobro, myšlienka pomoci a ľudskosť. Pár umelcov som nadchol tak, že dokonca tiež robia benefičné koncerty. Podľa mňa by sme totiž nemali zabúdať, že žijeme v prebytku a mali by sme sa snažiť pomáhať ľuďom, ktorým je šťastie nie vždy naklonené,“ vraví Michal Červienka.

10-ty benefičný koncert bude 21-ho novembra v Banskej Bystrici. Diváci sa majú na čo tešiť! 

Bude to veľkolepé. Vystúpia skvelí hudobníci – virtuózi uznávaní aj za hranicami Slovenska – Klaudius Kováč, Róbert Ragan, Peter Solárik, Komorný orchester s dirigentom Igorom Vlachom a zbor pod vedením Kataríny Koreňovej. Všetci títo krásni ľudia ma budú sprevádzať  a dúfam, že spolu vytvoríme pre divákov nezabudnuteľný zážitok. Pozvať hudobníkov, aby spolupracovali, bolo na celom projekte to najľahšie. Keď niečo myslíte úprimne a od srdca, ľudia vám vždy radi pomôžu,dodal Michal Červienka.

Výťažok z benefičného koncertu tentoraz pôjde na pomoc škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. 

„Peniaze poputujú na pomôcky pre uvedenú školu. Majú tvorivé dielne, rôzne aktivity… Necháme, nech financie minú ako sami uznajú za vhodné,“ uzavrel Michal Červienka.

Benefičný koncert s názvom Michal Červienka a jeho hostia bude v Robotníckom dome v Banskej Bystrici 21-ho novembra. Lístky naň sa dajú zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama