Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Aký je Váš hudobný žáner?

Každý človek je iný a má svoj vkus. A je úplne jedno, či je to žena alebo muž. Napríklad, jednej žene sa páčia luxusné dámske hodinky guess, ďalšia sa uspokojí s bežnými hodinkami. Jedna nosí rada šaty, iná chodí najradšej v rifliach a tričku.

Rovnako je to aj s mužmi. Individuálny vkus sa prejavuje aj vo výbere hudobného žánru.

Čo to vlastne hudobný žáner je? Je to kategória hudobných diel, ktoré majú spoločný hudobný jazyk a štýl. Hudbu je možné kategorizovať aj podľa iných kritérií, napríklad geografický pôvod, a podľa toho vznikajú ďalšie hudobné podžánre. Žáner môže byť tiež definovaný rôznymi hudobnými technikami, štýlmi, súvislosťami a témami.

Reklama

Hudobné žánre je možné zlúčiť podľa spoločných znakov do jednotlivých skupín:

Ľudová hudba – spontánny prejav ľudovej hudobnosti. Jej základom je pieseň, mnohé sú také obľúbené, že sa ústnym podaním preniesli cez mnohé generácie a stali sa najčistejším prejavom národného hudobného cítenia.

Nástavbou ľudového žánru je folk.

Reklama

Klasická hudba – je komponovaná a prezentovaná trénovanými a študovanými umelcami. Jej diela sú tradične vydávané v písanej forme.

Rock – pod týmto žánrom sú doslova označené všetky populárne nahrávky od roku 1950. Základným znakom tohto štýlu je dôraz na rytmus a použitie nástrojov so zosilneným zvukom, najčastejšie sú to gitary. Tieto a mnohé iné nájdete aj na ehudobniny.sk.

Existujú aj mnohé ďalšie hudobné žánre, soul, funk, pop, elektronická hudba a iné.

Reklama

Jedným z hlavných problémov členenia hudobných žánrov je subjektívny prístup individuálneho chápania a spôsobu počúvania hudby. A je úplne jedno, či máte odstávajúce uši, ale ak vám to prekáža, môžete si dať urobiť korekciu odstávajúcich uší v Žiline.

Charakterizovanie žánrov je tiež veľmi nejasné, charakteristika niektorých je výsledkom snahy marketingu o umelé zvýraznenie, snaha zviditeľniť prezentovaného umelca od ostatných umelcov či skupín.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: