Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Alan Murin uzatvára svoju debutovú trilógiu záverečným EP

Vydaním tretieho EP je zavŕšený Alanov zrod na hudobnej scéne, nakoľko mená jednotlivých EP znázorňujú reálny čas, deň a rok Alanovho narodenia.

Aj toto EP vzniklo v  klasickom tandeme Alan Murin a jeho spoluproducent Charlie Leslie (MVMMTH). Všetky nové skladby pripravovali počas štúdia v Londýne. 

Autenticita je pre Alana veľmi dôležitá, preto sa neskrýva za iné mená, používa svoje občianske meno, odhalil nám svoj dátum narodenia, čas,  jeho texty  odhaľujú svet, v ktorom sa pohybuje,  a ľudí, ktorí mu prichádzajú alebo odchádzajú zo života.

Reklama

V čase, keď som písal túto skladbu, prežíval som chaotické obdobie. Donútilo ma to uvedomiť si  čo sú moje  životné kotvy a prístavy, na ktoré sa môže spoľahnúť. Snažím sa v nej ukázať ľudskosť, nedokonalosť a to, že naozaj nežijeme večne a preto sa snažme vážiť si a užívať si to, čo máme.

Rešpekt pre všetkých, čo v živote niečo dokázali a nebáli sa ísť proti prúdu, keď to tak cítili. Práve preto, že si takýchto ľudí veľmi vážim, chcem textom  podporiť všetkých, ktorí cítia, že chcú niečo dokázať, robiť to, čo milujú a naplniť tak svoje sny.

Je to  výpoveď z milostného života. Keď nemôžete dostať niekoho z hlavy. Až tak, že sa začne človek na seba hnevať, lebo ani či by to bolo lepšie. Asi to poznáme všetci….

Reklama

Túto trilógiu môžeme považovať za jedinečný počin, nakoľko nie je obvyklé, aby nový interpret za prvé štyri mesiace predstavil deväť skladieb. 21.11 sa svojim fanúšikom Alan predstavil po prvý krát naživo. Ako predskokan skupiny MIRAI na ich koncerte v bratislavskom Ateliéri Babylon. Spolu s ním vystúpili spoluproducent Charlie Leslie,  gitarista Dávid Bílek, či  tanečná skupina Mahhu Leaders a.k.a. M. A. Hip Hop Unit.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...