Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Alestorm „Škótsky hurikán“

Aby ste skôr vedeli tak Alestorm je škótska power/folk metalová hudobná skupina ktorá vznikla v roku 2004 pod názvom Battleheart.

Ako už viete tak Alestorm vznikol najskôr pod názvom Battleheart a založil ju Gavin Harper (bývalí člen: gitarista) a Christopher Bowes (spevák). Ich prvé EP bolo začiatkom roku 2006 a druhá bola ešte toho istého roku. Začiatkom roku 2007 kapela podpísala zmluvu z rakúskym vydavateľstvom Napalm Records a premenovala sa na Alestorm. Ich prvý debutový album vyšiel začiatkom roka 2008 pod názvom Captain Morgan’s Revenge. V septembri 2008 oznámil Bowes na oficiálnych internetových forach festivalu Bloodstock odchod zakladajúceho člena kapely Gavina Harpera. Odchod bol neskôr potvrdený Harperom správou na oficiálnom MySpace skupiny.  Nakoniec sa ku kapele pridal Gareth Murdock zo skupiny Waylander.

Súčasna zostava:

Reklama

Christopher Bowes – spev, klávesy

Dani Evans- gitara

Gareth Murdock- basová gitara

Reklama

Ian Wilson- bicie

Moja prvá osobná skúsenosť z ich hudbou bola asi s pred 3 rokov, keď mi kamoš pustil pesničku s názvom: Keelhauled (v preklade by to malo znamenať prepravná loď ale niesom si istý. Preklad toho slova som ani na internete nenašiel.) Je v nej cítiť ten pirátsky nádych ktorý sa mne osobne páči. Pretože obyčajné kapely čo hrajú sú ako keby bez života a stačí od nich jedna vypalovačka a po čase zhasnú ako sviečka (O-Zone a veľa ďalších).

Alestorm pochádzajú zo severu a tam je ten folk založený väčšinou na „piráckej“ tematike. Čiže takmer všetky skladby od nich sú skôr na tamtej „kultúre“.

Reklama

Človek musí posúdiť sám pretože odvetví metalu je strašne moc a každému sa páči niečo inšie…

Ukážka z ich skladby Keelhauled

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: