Koncerty

Alice Merton a jej support Sonia Stein očarili bratislavské MMC

Kanadsko-nemecká speváčka a skladateľka Alice Merton zavítala v rámci jej celosvetového letného turné aj do bratislavského Majestic Music Clubu.

Slovenským predskokanom sa stala bratislavská dvorná kapela Celeste Buckingham – King Shaolin, tentokrát v dvojzostave Dominik Štofko a Norbert Neuschl.

Druhým interprétom v poradí bola popová speváčka – Sonia Stein, po predvčerajšku už 27-ročná rodáčka z Nemecka žijúca momentálne v Londýne, ktorá Alice sprevádza na európskej časti turné. Narodeniny oslávili spolu s Alice deň pred bratislavským koncertom vo Varšave. V sprievode gitary odohrala 6 svojich skladieb, vrátane jej najznámejšej skladby „Do you love me„, či coveru skladby „Foolish“ od americkej r’n’b speváčky Ashanti.

Alice to pred bratislavským publikom rozbalila hneď skladbou Hit the ground running z albumu No Roots, ktorý získal prvé miesto v singlovom rebríčku vo Francúzsku, druhé v Nemecku, tretie v Rakúsku a zároveň vo všetkých troch krajinách má platinovú platňu za predaj.

Alice medzi skladbami rada rozpráva príbehy ako vznikli a ani dnešný koncert nebol výnimkou. Skladba Holes a príbeh o tom, ako ju veľké spoločnosti odmietali a vraveli ako nikdy nebude dosť dobrá a so speváckou kariérou to ďaleko nedotiahne, či skladba Grudge, pri ktorej zas spomenula známeho, ktorý ju ignoroval vyše dvoch rokov a ozval sa jej až keď započul jej skladbu No roots v rádiu.

Táto skladba ktorá sa v rebríčkoch hranosti podľa IFPI dostala najvyššie na 5. miesto, pričom v top 10 bola tri týždne a spolu sa udržala v rebríčku viac ako pol roka samozrejme nemohla na koncerte chýbať.

Koncert zakončila jej najnovším singlom Why so serious, ktorý vyšiel len niečo pred viac ako týždňom.

Alice odohrá dnes posledný koncert v rámci európskej časti turné v Paláci Akropolis v Prahe a poberie sa naspäť do USA kde ju čaká ešte 11 koncertov. Turné ukončí 26.októbra v Detroite.

O SKVELÝ ČIERNOBIELY FOTOREPORT SA POSTARAL KLASICKY @WIKES:

Text: Tomáš Karel
Foto: Wikes Hlavatovič

To Top