Americká kapela AGALLOCH vystúpi v Brne!

0
5
views

Americká formace AGALLOCH vystoupí 19. května v ostravském klubu Barrák a všem příznivcům náladotvorné hudby se tak naskýtá unikátní šance jak na živo shlédnout tuto kultovní kapelu.

AGALLOCH jsou po právu považováni za čelního představitele melancholického doom metalu. Typickými jsou pro ně dlouhé náladotvorné opusy lavírující na pomezí doom nebo black metalu a místy přecházející až do akustických ambientních poloh.

Od svého vzniku v roce 1995 vydali AGALLOCH 4 dlouhohrající desky, přičemž na tu poslední „Marrow of the Spirit“ z roku 2010 navázali v minulém roce vydáním EP s názvem „Faustian Echoes“, které je v podstatě jednou, 22 minut dlouhou skladbou, jež je inspirována stejnojmennou germánskou legendou od J.W.Goetha.

V Ostravě budou AGALLOCH čerpat ze své bohaté diskografie a měli by odehrát svůj klasický set o délce hodiny a půl.

Jako speciální host se na koncertu představí britská formace FEN. Pro znalce netřeba představovat, neboť FEN patří k čelním představitelům soudobé britské progresivní blackmetalové scény. V letošním roce jim vyšlo zbrusu nové album „Dustwalker“.

Jako support se představí dosud neoznámená formace. Vstupenky na koncert budou k dostání pouze na místě a to za cenu 350,- Kč. Koncert začne ve 20:00h, více informací na webu www.obscure.cz.