Koncerty

Americká kapela Godsmack mieri prvýkrát do Českej republiky!

Nie je veľa významných kapiel, ktoré by do Českej republiky ešte nikdy nezavítali. Jednou z mála je aj jedna z najdôležitejších amerických bandov žánru hard & heavy – bostonskí Godsmack. Ale aj toto biele miesto na našej koncertnej mape vzápätí zmizne, pretože energické kvarteto na čele s charizmatickým spevákom a gitaristom Sullym Erno vystúpi 11. júna vo Veľkom sále pražskej Lucerny.

Godsmack sa štýlovo pohybujú vo vodách nu-metalu, hard rocku, post-grunge a heavy metalu, v ich smerovaní možno nájsť voľnú inšpiráciu takými menami, ako sú Alice In Chains alebo Metallica, ale tiež Black Sabbath, Aerosmith, Led Zeppelin či Rush. Sully Erna spolu s gitaristom Tonym Romboli, basgitaristom Robbiem Merill a bubeníkom Shannonom Larkin majú na konte sedem štúdiových albumov, desiatky songov v top ten amerických rebríčkov a cez 20 miliónov predaných nosičov. Pre ich tvorbu je najmä v poslednej dobe typická hravosť a nadhľad, s akou miešajú hudobné štýly. V rozhovore pre Forbes Sully Erna hovorí: „Dostali sme sa do fázy, kedy už sa chceme muzikou hlavne baviť. Urobili sme dosť práce a vieme, čo nás ešte čaká. Ale je to len rock and roll a nie je dôvod byť stále nahnevaný rebel a brať všetko vážne. „

Zároveň sa členom Godsmack nevyhýba ani ľudské utrpenie a tragické straty. Po neočakávanej smrti syna gitaristu Tonyho Romboli kapela solidárne presunula veľké európske turné, plánované pôvodne na jeseň 2018. V rámci neho sa tento rok v júni novou energiou nabitý band zastaví prvýkrát aj v Prahe. Predstaví nielen novinky z posledného albumu, ale zabrúsi aj do vlastnej bohatej a úspešnej histórie.

Ikonická americká legenda Godsmack vystúpi vo Veľkej sále pražskej Lucerny 11. júna 2019, predpredaj vstupeniek v cene 900 Sk sa začne v pondelok 7. januára o 10:00 v sieťach Ticketmaster a Ticketportal. Koncert prináša Charmenko CZ.

To Top