Anette Olzon a Nightwish je minulosť!

0
8
views

Správa, ktorá bez pochýb vyvoláva nadšené výkriky u starých fanúšikov kapely Nightwish a zaplní titulky hudobných serverov na pekných pár dní.
Ako znie oficiálne vyhlásenie?
“Ďalšia kapitola príbehu NIGHTWISH skončila. NIGHTWISH a Anette Olzon sa rozhodli rozísť, vo vzájomnom porozumení, pre dobro všetkých zúčastnených strán. V poslednej dobe bolo čím ďalej tým viac zjavnejšie, že smer a potreby kapely boli v rozpore, čo viedlo k odlúčeniu, ktoré nejde napraviť.“

Anette Olzon kvôli chorobe vynechala piatkový (28.9.) koncert v rámci amerického turné, ktoré momentálne prebieha a kapela za ňu narýchlo povolala náhradníčky Elize Ryd (AMARANTHE) a Alissu White-Gluz (THE AGONIST), ktoré turné absolvujú s predskokanskou kapelou Kamelot. Švédska speváčka neoplývala veľkým nadšením, ako fanúšikovia mohli zistiť z vyjadrenia na jej blogu: “Nikto sa ma nespýtal, či s tým súhlasím a nemyslím si, že by to bolo správne rozhodnutie. Rihanna by sa tiež nespýtala Britney Spears, či by za ňu zaskočila, keby bola chorá. Predstava, že koncert je dôležitejší než ľudia v kapele, je pre mňa úplne nepochopiteľná.”
29. septembra už s kapelou vystúpila a toto vystúpenie v Salt Like City sa zapíše ako ďalšia bodka jednej éry v kapele Nightwish.
Turné k „Imaginaerum“ s NIGHTWISH dokončí Floor Jansen (AFTER FOREVER, REVAMP).
Nezostáva iné len čakať, či sa splní vrúcne želanie fanúšikov, ktorí by opäť radi spojili fenomenálnu kapelu Nightwish s fenomenálnym hlasom Tarje Turunen. Čas ukáže.

Ukážka z posledného vystúpenia: