Kapely

Angus Young z AC/DC: žiadne balady… rock je to, čo robíme najlepšie

Gitarista legendárnej kapely AC/DC Angus Young vysvetľuje ich dlhovekosť a tvrdí, že kapela stále vie ako sa má rockovať. “Je trochu neskoro na to, aby sme urobili baladu… rock je to, čo robíme najlepšie”: prezradil v Angus Young v rozhovore pre Total Guitar.

“Ľudia hovoria, že sme tu už naozaj dlho. Niektoré kapely miznú, keď sa snažia prispôsobiť tomu, čo je aktálne. My stále hráme rockovú hudbu a tak to aj zostane.”: tvrdí Angus.

“Niekedy sa ma tiež ľudia pýtajú, či by som chcel hrať inú hudbu ako hrám s AC/DC. Samozrejme. Doma hrám trochu blues, ale po piatich minutách mi to stačí a znovu začnem hrať hard rock.”: prezradil ďalej slávny gitarista.

V rozhovore tiež prezradil, že prvá vec, ktorú si pustí v aute je páska Muddy Waters a miluje zvuk gitary Chucka Berryho. “V súčasnosti znie všetko tak pekne – bez šumu a syčania. Mne sa však ten šum a syčanie páči. Rád počúvam ako sa zahrievajú elektrónky v zosilovači. Je to čistá energia.”: dodáva na záver Angus Young.

Hovorí sa, že kapela AC/DC začala pracovať na novom albume a má vyjsť už čoskoro. Tvrdí to bývalý frontman Twisted Sisters Dee Snider. Kapela mala nahrávať skladby, na ktorých sa autorsky podielal zosnulý gitarista Malcolm Young. Či sa tieto slová potvrdia ukážu najbližšie mesiace.

To Top