Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Anjelmi v Žiari nad Hronom budú Kristína, Adam Ďurica, Modus Memory a PUĽS

„Anjeli lietajú nízko a Boh je blízko nás, čo vieme, že zázraky máme čakať… Tak poď zachrániť lásku, ak dáš, dá Ti viac…,“ spieva Kristína v jednej z pesničiek. Nech je toto jej vyznanie pozvánkou na 6. ročník benefičný koncert Na krídlach anjelov.

Okrem našej popovej divy sa v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom o skvelú náladu 17. októbra 2018 postarajú Poddukelský umelecký ľudový súbor – PUĽS, MODUS MEMORY a Adam Ďurica. Podujatie pod organizátorskou taktovkou Združenia Nádej Ladomerská Vieska, mesta Žiar nad Hronom a občianskeho združenia Milan Štefánik budú moderovať Jožo Pročko s Dušanom Cinkotom. 

V Žiari nad Hronom sa bude „na krídlach anjelov“ rozdávať nádej. Prianím organizátorov benefičného podujatia je ponúknuť zážitok pre mentálne a zdravotne hendikepované deti, ktoré v spoločnosti svojich zdravých kamarátov zažijú bezpochyby nádherné popoludnie. „Deti sa na koncerty veľmi tešia. Už v predstihu si pre našich hudobných hostí pripravujú rôzne darčeky a transparenty. Viac však nepoviem, lebo prekvapenia sa prezrádzať nemajú,“ usmieval sa jeden zo spoluorganizátorov Milan Štefánik.

Reklama

Program odštartuje pohybovou abecedou zumba inštruktorka Ela. Na pódiu potom predvedú v dokonalej harmónii čaro ľudových tradícií členova Poddukelského umeleckého ľudového súboru – PUĽS. So slávnymi hitmi „Dievčatá“, „Sklíčka dotykov“, či „Úsmev“ v podaní MODUS MEMORY sa predstaví partia skvelých hudobníkov okolo Mariána Grexu. Spevák Adam Ďurica príde aj s „Mandolínou“ a po jeho koncerte si určite každý povie „Neľutujem“! Headlinerom bude speváčka Kristína, ktorá dobýja hitparády na obidvoch stranách rieky Moravy. Vďaka charizme a citu, s akým spieva dodáva popová diva svojim piesňam neopakovateľnú atmosféru. „Hendikepované deti prežívajú hudbu vo svojom vlastnom svete, do ktorého síce nevidíme, ale radosť a úsmevy v ich tvárach sú jazykom, ktorému rozumieme všetci. Práve spôsob, akým koncerty prežívajú, je pre nás najdokonalejšou odmenou. Keď organizujeme tieto podujatia, nehovoríme, že za nami vidieť kus práce. Pre nás to totiž nie je práca, ale poslanie,“ dodal Milan  Štefánik.     

Okrem skvelých koncertov je pripravený aj bohatý sprievodný program. Návštevníci Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom si budú môcť vyskúšať enkaustiku – maľovanie horúcim voskom, košíkárstvo, maľovanie tričiek a plátno, ozdobovanie sadrových odliatkov, či maľovanie na tvár.

Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre deti z detských domovov a pre deti do 140 cm. Vstupné pre verejnosť je 6 € v predpredaji a 8 € na mieste. Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom. Počet vstupeniek pre verejnosť je limitovaný v počte 200 ks! Zmena programu vyhradená. 

Reklama

Príďte sa spolu s nami zabaviť a potešiť! Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za pomoc.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...