Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Apocalyptica v Seredi priniesla rekordnú návštevnosť a najväčšie hity skupiny Metallica pod hviezdnou oblohou

Koncert skupiny Apocalyptica bol pre nás niečim špeciálnym. Možno aj viac ako pre ostatných. Veď podať ruku frontmanovi, je ako nepriamo potriasť rukou Jamesa Hetfielda. Ale dosť subjektivity na úvod, prejdime k faktom. K tomu sa ešte vrátime. 

Preplnený amfiteáter v centre Seredi hostil včera štvoricu fenomenálnych violončelistov z Fínska – skupinu Apocalyptica. Tí odohrali koncert zo svojho turné s názvom APOCALYPTICA ‚PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS‘.

Najznámejšie hity metalovej legendy vo vkusnej a energickej úprave Fínov priviedli do zámockého parku tisícky fanúšikov všetkých vekových kategórií. Aj keď išlo o metalovo-komorný koncert, viacero ľudí malo potrebu pokarhať organizátorov ohľadom stojaceho davu, ktorý im „bránil vo výhľade“. Išlo však prevažne o staršie obecenstvo, ktoré si pomýlilo metalový koncert pod nočnou oblohou s vypredanou divadelnou sálou.

To bolo ale úplne bezpredmetné, keďže po pripojení sa bubeníka k partii violončelistov nabral koncert na obrátkach a ľudia začali postupom času sami vstávať zo svojich miest, aby vyjadrili nadšenie z priebehu akcie.

Všetko skončilo dlhým standing ovation, po ktorom sa Apocalyptica vrátila ešte na ďalšie dve skladby. V playliste sa našli všetky známe hity ako „Nothing Else Matters, Master of Puppets, Orion, Enter Sandman“ a ďalšie.

Reklama

Ohľadom jedinečnosti koncertu svedčí aj fakt, že išlo o najväčší koncert projektu „In castle“ a návštevnosťou prekonal aj minulotýždňových Clean Bandit a Óčko Párty. Uvidíme, aké šialenstvo najstane v utorok, keď do Serede príde americká rocková kapela Papa Roach, ktorá sa po prvýkrát predstaví slovenským fanúšikom presne na tomto mieste.

Okrem fotoreportu nižšie sa môžete tešiť aj na originálny ROZHOVOR s členmi skupiny Apocalyptica, ktorý Vám už v pondelok prinesieme v špeciálnom diely naše gitarovej relácie GUITAR&GEAR: STAGE SPECIAL! 

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Ak sa považujete za skutočného milovníka kapely Metallica a rocku všeobecne, potom by ste TOTO určite mali vidieť! Nebývalý projekt, v ktorom profesionálna rocková...

Správy

Legendárna kapela Metallica napísala až desať nových skladieb. Potvrdil to spevák James Hetfield a uviedol, že im izolácia veľmi pomohla pri tvorbe. Hudobníci spolu...

Kapely

Kapela Metallica si pri príležitosti osláv 35. výročia legendárneho albumu Master of Puppets zahrala v rámci televíznej relácie The Late Show With Stephen Colbert....

Zaujímavosti

Americká kapela Metallica prezradila, že prerobila svoju legendárnu skladbu Nothing Else Matters z roku 1991 kvôli novému filmu s názvom Jungle Cruise, v ktorom...