Koncerty

Apocalyptica v Seredi priniesla rekordnú návštevnosť a najväčšie hity skupiny Metallica pod hviezdnou oblohou

Koncert skupiny Apocalyptica bol pre nás niečim špeciálnym. Možno aj viac ako pre ostatných. Veď podať ruku frontmanovi, je ako nepriamo potriasť rukou Jamesa Hetfielda. Ale dosť subjektivity na úvod, prejdime k faktom. K tomu sa ešte vrátime. 


Preplnený amfiteáter v centre Seredi hostil včera štvoricu fenomenálnych violončelistov z Fínska – skupinu Apocalyptica. Tí odohrali koncert zo svojho turné s názvom APOCALYPTICA ‘PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS’.

Najznámejšie hity metalovej legendy vo vkusnej a energickej úprave Fínov priviedli do zámockého parku tisícky fanúšikov všetkých vekových kategórií. Aj keď išlo o metalovo-komorný koncert, viacero ľudí malo potrebu pokarhať organizátorov ohľadom stojaceho davu, ktorý im “bránil vo výhľade”. Išlo však prevažne o staršie obecenstvo, ktoré si pomýlilo metalový koncert pod nočnou oblohou s vypredanou divadelnou sálou.

To bolo ale úplne bezpredmetné, keďže po pripojení sa bubeníka k partii violončelistov nabral koncert na obrátkach a ľudia začali postupom času sami vstávať zo svojich miest, aby vyjadrili nadšenie z priebehu akcie.

Všetko skončilo dlhým standing ovation, po ktorom sa Apocalyptica vrátila ešte na ďalšie dve skladby. V playliste sa našli všetky známe hity ako “Nothing Else Matters, Master of Puppets, Orion, Enter Sandman” a ďalšie.

Ohľadom jedinečnosti koncertu svedčí aj fakt, že išlo o najväčší koncert projektu “In castle” a návštevnosťou prekonal aj minulotýždňových Clean Bandit a Óčko Párty. Uvidíme, aké šialenstvo najstane v utorok, keď do Serede príde americká rocková kapela Papa Roach, ktorá sa po prvýkrát predstaví slovenským fanúšikom presne na tomto mieste.

Okrem fotoreportu nižšie sa môžete tešiť aj na originálny ROZHOVOR s členmi skupiny Apocalyptica, ktorý Vám už v pondelok prinesieme v špeciálnom diely naše gitarovej relácie GUITAR&GEAR: STAGE SPECIAL! 

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!