Koncerty
žiadne hodnotenie

Architects, The Amity Affliction a While She Sleeps vypredali Bratislavu (KOMPLETNÝ FOTOREPORT)

Úspech eventu sa dá určiť ešte pred jeho začatím viacerými faktormi – je vypredaný, na internete sa lístky kupujú za premrštené ceny a rada do MMC siaha až na cestu. Presne tak to včera vyzeralo pred začatím koncertu skupiny ARCHITECTS, ktorých fanúšikovia privítali vo vypredaných priestoch Majestic Music Clubu na Karpatskej v Bratislave.

Event síce mal zopár technických ťažkostí pred aj počas koncertu, ale to sa vôbec neodzrkadlilo na celkovej atmosfére. Ľudia čakajúci na koncert prvej kapely While She Sleeps sa zrazu aj s celou budovou ocitli v tme a rovnaký výpadok prúdu nastal aj počas ich koncertu, ktorý z ich krátkeho času orezal ešte zopár minút.

Všetko ale fanúšikom vynahradil spevák Lawrence Taylor, ktorý v poslednom songu “Hurricane” rozbil polovicu pódia, skoro aj seba a z lešenia skočil do publika.

FOTO: Wikes Hlavatovič

Po miláčikoch, ktorý sa slovenskému publiku predstavili pred mesiacom na svojom samostatnom tour s kapelou Northlane sa na pódiu objavili austrálsky metalcoristi The Amity Affliction.

Okrem iného odohrali aj songy z minuloročného albumu This Could Be Heartbreak, kde elegantne dávajú do kontrastu agresívny a melodický spev, detailne vycizelovaný zvuk a gitarovú hrubosť či zložitejšie rytmické zasekávanie, prekladané priamočiarejšími výpadmi.

FOTO: Wikes Hlavatovič

Ako sa hovorí – karma je zdarma – tak ani koncert nedočkavých Architects sa nezaobišiel bez menšieho zdržania. Všetko sa udialo asi v polovici koncertu, keď zrazu počas jednej skladby kapela prestala hrať a frontman Sam Carter odbehol z pódia.

FOTO: Wikes Hlavatovič

Nakoniec za to mohol konflikt zo stojanom na mikrofón, ktorý si trošku nešikovne vrazil rovno do tváre. Všetko ale dopadlo dobre a po miernom zdržaní sa opäť spustili CO2 delá, stroboskopy a všetko fičalo ako malo až do záveru koncertu.

Potom už len si len stačilo vyčkať hodinovú radu na ruksak v šatni a hor sa na čerstvý vzduch do prázdnych ulíc Bratislavy.

Aby sme ale len nekecali, tak sme si pre Vás pripravili fotogalériu od nášho fotografa WIKES-a. 


FOTOREPORT


Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top