Novinky zo sveta hudby

Architects s novinkou z očakávaného CD

Anglická metalcorová kapela Architects zverejnila nový videoklip ku skladbe Black Lungs z pripravovaného CD. Ide už v poradí o druhú novinku, pričom za krátky čas atakuje hranicu milión zhliadnutí. Medzi metalovými fanúšikmi sa čoraz viac začína hovoriť, že pôjde o najlepší album roku 2021 vo svojom žánri.

Architects patria v posledných rokoch k absolútnej špičke svojho žánru. Ich popularita siaha ďaleko za domáce Britské ostrovy. Vypredané koncerty majú ako v Európe či Austrálii, tak aj Amerike. Skupina už dávnejšie avizovala vydanie nového albumu For Those That Wish To Exist. Ako prvý singel vyšla skladba Animals, ktorá stihla prekročiť 4 milióny zhliadnutí. Oproti predchádzajúcemu albumu je počuť nový zvuk kapely. Okrem typického tvrdého vokálu pribudlo viac melodických prvkov, ktoré niektorí fanúšikovia nazvali “narastajúcou komerciou.” Väčšina však nový zvuk prijala pozitívne a progres vidí ako prirodzený jav v každej kapele.

V auguste 2016 prišlo v kapele k obrovskej strate. Zakladajúci člen Tom Searle zomrel na rakovinu. Nad ďalšou budúcnosťou visel obrovský otáznik, lebo sa vedelo, že práve Tom stojí za tvorením skladieb. Otázne bolo aj to, či chce pokračovať samotná kapela. Okrem Toma v nej pôsobí aj jeho brat Dan, ktorý sa nakoniec so zvyšnými členmi rozhodol pokračovať.

Následne v roku 2018 vyšiel ich nový album Holy Hell. Singel Doomsday zaznamenal obrovský úspech a stal sa ich doteraz najväčším hitom. Architects tak ukázali, že dokážu tvoriť novú hudbu aj bez Toma. Ako však sami povedali, on bude navždy v ich myšlienkach a každá skladba, ktorú zahrajú, bude venovaná jemu.

Autor: Matej Mičík

To Top