Koncerty

Fanúšici jasajú: Arctic Monkeys vystúpia na Szigete 2018!

Prosby fanúšikov maďarského festivalu Sziget z celého sveta boli vypočuté. Dlhé mesiace ich už spamovali, aby sa na tomto ročníku objavila ich obľúbená indie rocková formácia.

A je to tak – Arctic Monkeys vystúpia na Szigete ako jeden zo štyroch najväčších headlinerov!  Okrem nich tento ročník prinesie hviezdy ako Kendrick Lamar, Mumford & Sons a Kygo, rovnako ako 30 a ďalších veľkých mien ako Bastille, Liam Gallagher, The Kooks a MØ.  Lístky na Sziget kúpite na www.szigetfestival.com.

Ikonická britská indie rocková kapela Alexa Turnera, Matta Heldersa, Jamieho Cooka a Nickyho O´Malleya sa predstaví na budapeštianskom festivale Sziget . Jedna z najuznávanejších a najobľúbenejších kapiel súčasnej generácie – Arctic Monkeys vznikla v roku 2002 v Sheffielde. Po vydaní debutového albumu Whatever People Say I Am, That´s Whan I´m Not v roku 2006 jej popularita kapely raketovo stúpala. Už ich debut sa stal najrýchlejšie predávajúcim albumom histórie UK chart.

Od toho momentu popularita Arctic Monkeys rástla. Doteraz štyri vydané albumy vychvaľované kritikmi a fanúšikmi, množstvo významných cien a ocenení, pozícia headlinera na Glastonbury festivale či pravidelne prvé priečky svetových hitparád. Arctic Monkey patrí medzi to najlepšie, čo súčasná hudobná scéna ponúka. Na Sziget privezie táto štvorica poctivý anglický indie-rock.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Skupina dnes ohlásila celé turné na roku 2018 a načrtla aj nahrávanie šiesteho štúdiového albumu. Kedy sa ho dočkáme je ale zatiaľ otázne.

Sziget, ktorý sa tento rok bude konať od 8. do 15. augusta, je jedným z európskych (a svetových) najväčších hudobných a umeleckých festivalov. Počas festivalu sa Óbudai ostrov premení na Ostrov slobody, na ktorý pricestujú Szigeťania z viac ako 100 krajín a spolu si užívajú skvelé koncerty a oslavujú pestrosť kultúry a užívajú si výnimočnú atmosféru Szigetu.

To Top