Koncerty

August v Bratislave spestrí Cigánsky Bašavel

6. august 2018 Bratislava – Nábrežie Eurovea opäť ovládne Cigánsky Bašavel! 9. ročník festivalu rómskej kultúry bude v nedeľu 19. augusta 2018 a jeho návštevníci si počas celého popoludnia užijú autentickú rómsku hudbu, tanec, remeslá, ukážky cirkusového umenia, či ochutnávku tradičných špecialít. 

Súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2018 je aj 9. ročník Cigánskeho Bašavelu. Multižánrový open-air festival pod taktovkou združenia Divé maky ponúka zábavu pre celú rodinu s cieľom priblížiť všetkým temperamentnú rómsku kultúru. Vrcholom podujatia bude tradičný Galaprogram detí z Divých makov a ich hostí, tentokrát sa môžeme tešiť na tanečnú skupinu Credance a ohňovú šou pod vedením vynikajúcej huslistky a primášky Barbory Botošovej. 

Vstup na Cigánsky Bašavel je voľný a potrvá od 15.tej do 22.hej hodiny. Návštevníci budú môcť na festivale podporiť aj talentované rómske deti a mládež – buď zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS MAKY na číslo 877 alebo finančným darom priamo na mieste konania.

V programe festivalu nájdete: 

  Matiné klasickej hudby v podaní Divých makov
  HD Error – rap začínajúcej kapely zo združenia Divé maky
  Bartošovci – tradičná rómska rodinná kapela
  Jagalo  Jilo – rómsky tradičný súbor
  Tanečný workshop s Lackom Cmorejom a deťmi z Divých makov
  Divadlo detí z Divých makov – pod vedením Naďky Uherovej
  Dusi Band – tradičná rodinná rómska kapela

Viac informácií: www.ciganskybasavel.sk

To Top