Kapely

Autumnist vydávajú limitovanú vinylovú edíciu albumu False Beacon!

Autumnist vydávajú limitovanú vinylovú edíciu albumu False Beacon!

Necelý mesiac po získaní ocenenia Album roka / Cena novinárov 2018 na Radio_Head Awards za album False Beacon sa Autumnist pripomína s iným opusom, ktorý bol rovnakým titulom poctený v roku 2010. Debutový eponymný album Autumnist vyšiel v januári pred desiatimi rokmi a pri tejto príležitosti vychádza prvýkrát na vinyle v sobotu 13.4. na Record Store Day.

Album v dobe svojho vydania zaujal netradičným zvukom a je považovaný za nadžánrový a absolútne mimo prúdu stojaci album s výraznými melódiami, napriek tomu, že až na jednu skladbu je celý inštrumentálny. Hudobná kritika bola k nemu veľmi priaznivá, čoho dôkazom bolo množstvo nadšených recenzií v slovenských, ale aj českých médiách.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Žlté vinylové elpéčko je jedným z troch tohtoročných príspevkov slovenských kapiel k tomuto sviatku obchodov s fyzickými hudobnými nosičmi. Pri tejto príležitosti sa bude dať v tento deň kúpiť exkluzívne iba v obchodíku Wegart v centre Bratislavy, ktorý sa do aktivít na Record Store Day zapája každoročne. Všetky kópie albumu na akciu budú dopredu podpísané súčasnými členmi kapely, keďže osobne sa kvôli koncertu v rámci Nu Sound Of Visegrad tejto udalosti nezúčastnia.

Album Autumnist vychádza v limitovanom náklade 150 ks s originálnym “urbánnym” artworkom od Vlada Ďurajku, ktorý bol oproti pôvodnej verzii mierne modifikovaný, všetky kópie sú očíslované. Skladby prešli remasteringom , o ktorý sa postaral Tom Karásek v štúdiu Gargle & Expel. Špeciálna digitálna verzia albumu, dostupná prostredníctvom priloženého download kódu, obsahuje aj tri bonusové skladby – dva remixy skladby The Velvet Incident od producentov Duhan a Cefaploid 9000 ako aj raritnú úpravu skladby The Novelist pre tanečné predstavenie. Vinyl bude dostupný na zakúpenie v kamenných obchodoch prostredníctvom distribúcie Wegart ako aj v e-shopoch oboch vydavateľstiev a na Bandcamp profile kapely. 

Kapela Autumnist sa v januári zúčastnila aj vďaka pomoci z Fondu na podporu umenia festivalu Eurosonic Noorderslag 2019 v rámci česko-slovenského fokusu, kde zanechala priaznivý dojem. 

To Top