Avard Klan, čiže prachy, lóve, stále bez peňazí

0
237
views

Čo je to Avard Klan? Dvaja ľudia bohatí na talent a biedni na peniaze. Ak tento článok čítate nad latté za 5 EUR, o biede ste mohli počuť akurát tak na nejakom na stand upe. Teraz začujete Klan. Oplatí sa! 

O dvoch takých, ktorí sa podporujú v biede

Čo Klan robí? Klan bojuje! Bojuje s núdzou, bojuje s nudou, a to všetko na hranici štátov a štýlov. Disco-klubo-slovensko-polo! Všetky záležitosti Avard Klanu spravuje vydavateľstvo Bieda records. Je tak biedne, že zamestnáva na dohodu tých istých hudobníkov, ktorých má reprezentovať. Rozdelenie práce: Peter kráľuje, Rafal menežuje. Stážisti, sponzori i díleri sú milo vítaní.

Mocna story mocne hrá

Klan Biedy povstal z popola v roku 2017. Pôvodne mal niesť názov “Minimálna mzda”, ale nemohol nazbierať toľko bankoviek do klipu. Namiesto toho našiel nápad na vlastnú hudbu a energiu, aby ju stvoril. Debutový klip Mocna story ukázal svoju moc na Youtube, kde už viac ako 200 tisíc pozretí hovorí za seba. Choď, pozri a zalajkuj skôr, než ostatní, aby si nebol posledným, kto spoznal hit až z rádia v autobuse.

Tip:  BARS DOBRÝ FILM nie je filmom iba o prešovských hudobníkoch

Gýč spravený tak dobre, až je umením

Za založením projektu stojí myšlienka, že i keď chýba vybavenie a solídny rozpočet, ale nechýba kreativita a schopnosť využiť dostupné možnosti na 100%, možno prekonať biedu a prebiť sa na pódiá. Najlepším príkladom je klip Mocna story, ktorý je vo svojej podstate totálne nízkonákladovým dielom.

Story pokračuje ďalej

Najnovším low budget výtvorom z dielne Bieda Records je klip k skladbe “Rockin´”. Ten uzrel svetlo sveta práve v týchto dňoch. Svoje herecké vlohy v ňom predviedol aj frontman skupiny Niečo Navyše, ktorý je zároveň autorom doprovodných gitár v skladbe.

50 centov? Kto toľko nosí pri sebe?

Za oceánom to býva tak, že raperi sú legendárne biedni niekoľko prvých týždňov, a potom sa náhle stanú legendárne bohatí. Pred oceánom, čiže v Poľsku a na Slovensku,  zostal Avard Klan v prvej etape, podobne, ako 80% hudobnej scény.

Tento text bol napísaný voľne stiahnuteľným fontom v internetovej kaviarni – tak málo má Avard Klan peňazí. A predsa hrá, a to na bohato! Svoju mocnú show predvedie už čoskoro – na tohtoročnom bardejovskom jarmoku v sobotu 26. augusta.

Tip:  V novom klipe dievčenskej kapely Wandererove Segry hviezdi mladá tanečnica

Nenechajte si ujsť: