Kapely

Balázs Pándi a Attila Csihar z Mayhemu predstavia v Košiciach nový projekt

SoundFabrik je formát venujúcim sa experimentálnym hudobným žánrom. V jeho rámci vystúpi 17. novembra v Tabačke medzinárodne uznávaný maďarský hudobník Balázs Pándi v novom projekte s  Atillom Csiharom z Mayhem. 

Bubeník Pándi je zázračným dieťaťom maďarskej nezávislej scény. Pohybuje sa na širokej škále žánrov od metalu, cez avantgardný jazz, až po štrukturovaný noise. Na konte má mnohé spolupráce, napr. s Trevorom Dunnom, Colinom Edwinom z kapely Porcupine Tree či japonským noise projektom Merzbow. V Košiciach predstaví svoj nový projekt so známym spevákom metalovej kapely Mayhem – Attilom Csiharom. Pándi pôsobil koncertne alebo účasťou na albumoch kapiel Sunn O ))), Tormentor, Emperor, Nader Sadek, Jarboe. 

Tradične nebude chýbať prednáška s Borisom Sirkom o slovenskej hudobnej experimentálnej scéne a jej rozmanitých podobách. Pripravil rozhovor s Jozefom Tušanom o jeho sólo drone-noise-ambient projekte O/\/\/\/\ a spoluúčasti na projekte BIOS. Jozef sa venuje aj grafickému dizajnu a má „na svedomí“ veľkú časť vizuálov pre klubovo-koncertné série Plnka a Skener (FUGA, BA).

Koncert s prednáškou sa uskutoční 17.11.2018 od 19:30 h. Vstupenky k zakúpeniu v sieti tootoot.

To Top