Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Balkánska indie smršť z Budapešti: Fran Palermo na veľkonočnú nedeľu v Bratislave!

Balkánska indie smršť z Budapešti: Fran Palermo na veľkonočnú nedeľu v Bratislave!

Ak si  myslíte, že gitarové indie už v súčasnosti nemá čo povedať, príďte sa pozrieť v nedeľu do Fugy!

Keď sme so slovenskou výpravou stretli v Artist zóne na Waves Vienna bandu žoviálnych maďarských mod-indie chlapcov, ktorých koncert sme práve zmeškali, nemal som poňatia čo od nich čakať. To mi Fran Palermo ukázali necelé dva mesiace na to, kde aj napriek tomu, že hrali posledný “dohrávací” deň festivalu Bush, naplnili vyše tisícovú sálu budapeštianskeho Aquaria. 

Predstavte si to najlepšie z britskej indie rock’n’rollovej invázie prelomu minulého a tohto desaťročia okorenené  Maďarskom, Balkánom či dokonca až Južnou Amerikou – jednoducho Kooks, Kasabian, či Two Door Cinema Club s trúbkami a perkusiami.

Reklama

Pridajte k tomu trochu psychedélie a súčasnejší zvuk a máte fenomenálny hudobný mix, ktorý Vás určite nenechá sedieť. A veruže nikoho nenechal ani v Aquariu. Pre niekoho zo Slovenska bolo až takmer neuveriteľné ako môže mať lokálna kapela spievajúca v angličtine takú silnú fanúšikovskú základňu. 

Chuť priniesť Fran Palermo do Bratislavy bolo samozrejme ďalším logickým krokom a tak tu to máme – už v nedeľu roztancujú našu/vašu milovanú Fugu! Večer otvorí jeden z najčerstvejších mladých bratislavských talentov – Lenka Tomišková and The Flowers.

Jej autorský soul-pop je, ako sama hovorí, plný úprimných pocitov a energie života. Svoj potenciál ukázala na In Between Book Sessions z ktorej srší groove na kilometre a veríme, že ním pripraví pôdu pre nemenej groovy maďarské indie.

Reklama

Kapela Fran Palermo ktorá vznikla v roku 2011 v Budapešti iniciatívou speváka a pesničkára Henriho Gonza .Odlišnosť tejto kapely je v ich orginálnom zvuku ale aj v jej členoch a ich rozdielnom pôvode. Zdedili kultúrny základ z Kuby, Španielska, Grécka a Maďarska.

Momentálne je Fran Palermo jednou z najväčších Budapeštianských kapiel. Nie len ich fanúšikovia sa tešia z ich sviežeho jungle-rock soundu ale docenili ho aj v porote národnej talentovej súťaže. Fran Palermo boli vybraní ako Objav roka na Petőfi Music Awards a rok no to boli nominovaní ako „Best Hungarian Act‘‘.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...