Hľadáte niečo konkrétne?

Balkánska indie smršť z Budapešti: Fran Palermo na veľkonočnú nedeľu v Bratislave!
Balkánska indie smršť z Budapešti: Fran Palermo na veľkonočnú nedeľu v Bratislave!

Koncerty

Balkánska indie smršť z Budapešti: Fran Palermo na veľkonočnú nedeľu v Bratislave!

Ak si  myslíte, že gitarové indie už v súčasnosti nemá čo povedať, príďte sa pozrieť v nedeľu do Fugy!

Keď sme so slovenskou výpravou stretli v Artist zóne na Waves Vienna bandu žoviálnych maďarských mod-indie chlapcov, ktorých koncert sme práve zmeškali, nemal som poňatia čo od nich čakať. To mi Fran Palermo ukázali necelé dva mesiace na to, kde aj napriek tomu, že hrali posledný “dohrávací” deň festivalu Bush, naplnili vyše tisícovú sálu budapeštianskeho Aquaria. 

Predstavte si to najlepšie z britskej indie rock’n’rollovej invázie prelomu minulého a tohto desaťročia okorenené  Maďarskom, Balkánom či dokonca až Južnou Amerikou – jednoducho Kooks, Kasabian, či Two Door Cinema Club s trúbkami a perkusiami.

Reklama

Pridajte k tomu trochu psychedélie a súčasnejší zvuk a máte fenomenálny hudobný mix, ktorý Vás určite nenechá sedieť. A veruže nikoho nenechal ani v Aquariu. Pre niekoho zo Slovenska bolo až takmer neuveriteľné ako môže mať lokálna kapela spievajúca v angličtine takú silnú fanúšikovskú základňu. 

Chuť priniesť Fran Palermo do Bratislavy bolo samozrejme ďalším logickým krokom a tak tu to máme – už v nedeľu roztancujú našu/vašu milovanú Fugu! Večer otvorí jeden z najčerstvejších mladých bratislavských talentov – Lenka Tomišková and The Flowers.

Jej autorský soul-pop je, ako sama hovorí, plný úprimných pocitov a energie života. Svoj potenciál ukázala na In Between Book Sessions z ktorej srší groove na kilometre a veríme, že ním pripraví pôdu pre nemenej groovy maďarské indie.

Reklama

Kapela Fran Palermo ktorá vznikla v roku 2011 v Budapešti iniciatívou speváka a pesničkára Henriho Gonza .Odlišnosť tejto kapely je v ich orginálnom zvuku ale aj v jej členoch a ich rozdielnom pôvode. Zdedili kultúrny základ z Kuby, Španielska, Grécka a Maďarska.

Momentálne je Fran Palermo jednou z najväčších Budapeštianských kapiel. Nie len ich fanúšikovia sa tešia z ich sviežeho jungle-rock soundu ale docenili ho aj v porote národnej talentovej súťaže. Fran Palermo boli vybraní ako Objav roka na Petőfi Music Awards a rok no to boli nominovaní ako „Best Hungarian Act‘‘.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Správy

Ukončenie sezóny v hlavnom meste bude opäť v znamení medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest. Na prelome augusta a septembra preskúma vzťah...

Správy

Po prvý raz na Slovensku zažije divák v rámci festivalu Symfónia umenia, premietanie slávneho oscarového filmu Obchod na korze v sprievode orchestra a mužského speváckeho zboru. Nedávno...