Bardejovská poprocková skupina The Cardinals vydala pilotný singel k pripravovanému albumu!

0
575
views

Pod energický singel sa podpísala bratská dvojica Ľubo a Maco Guľovci a skupina ho v spolupráci s viacerými hosťami nahrala v košickom štúdiu Esprit a bardejovskom štúdiu LeonArt. Jeho finálna verzia, podobne ako i celý pripravovaný album, sa mixovala i mastrovala v štúdiu Beaird Music Group v americkom Nashville a stihla sa už objaviť aj v hitparáde Rádia_FM.

A prečo Nashville?
Všetko na začalo v roku 2013, keď sme na pozvanie amerického promotéra a skladateľ Marka Traila vystúpili počas CMA festivalu v americkom Nashville. Podarilo sa nám nadviazať niekoľko veľmi zaujímavých kontaktov, čo vyústilo do idey spracovať náš celý album s tamojšími zvukovými inžiniermi,” prezradil spevák, skladateľ a producent Ľubo.

“V štúdiách Beaird Music Group už vzniklo viacero #1 hitov i albumov amerického Billboardu a preto spolupracovať s tak ostrieľanými profesionálmi bola pre nás veľmi lákavá príležitosť,” pokračuje spevák. V tomto kontexte vyznieva zaujímavo fakt, že producentskú taktovku chlapci nezverili do rúk tamojšiemu producentovi: “Áno, je to istý paradox, no smerovanie albumu sme nechceli pustiť z rúk. V hlave sme mali jasnú predstavu o každej skladbe, ktorú sme nahrali a keďže v Nashville sme sa okrem profesionality stretli aj s nevídanou ústretovosťou a rešpektom, vlialo nám to do žíl dostatok sebavedomia na to, aby sme svoje vízie pretavili do konečnej podoby podľa vlastného cítenia.”

Koncom roka by mal uzrieť svetlo sveta debutový album 
“Nie je našou ambíciou držať sa silou-mocou konkrétneho štýlu. Hráme a spolu s bratom Macom a spevákom Števom i skladáme piesne, ktoré by bolo možné zaradiť do rôznych žánrov a našou snahou je, aby sme v každej z nich boli rozpoznateľní. Preto na albume budú skladby rýchle i pomalé, anglické i slovenské, dance remix i popová balada, retrobeatlesovka i cimbalovka. A to všetko poskladané tak, aby z nich nestratil náš rukopis,” dodáva s úsmevom Ľubo.

“Hudba vyjadrí doslova, čo nezmestí sa do slova”
“Začínali sme ako vokálna trojica spolu so Števom a Macom, no momentálne hrávame v rôznych obmenách siedmi – s Maťom Demským na gitare, Ivom Rácom na klávesoch, Vladom Jevčákom na basgitare a Jarom Janekom na bicích. A snažíme sa, aby to na pódiu, v štúdiu či skúšobni bolo predovšetkým o zábave a radosti,” uzatvára Ľubo, ktorý spolu s Macom pred časom hosťoval i na singli “I’m Leavin'” skupiny Peter & The Rowers, ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček.