Kapely

Bardejovská poprocková skupina The Cardinals vydala nový singel z pripravovanému albumu!

Článok prečítate za: 2 min.

Po energickom debutovom singli “V zajatí štyroch stien”, ktorý úspešne rotoval vo viacerých slovenských rádiách, prichádzajú chlapci tentokrát s novinkou, ktorá ako protipól poodhaľuje lyrickejšiu stránku skupiny. Baladu s názvom “Fialový dážď” predstavili na Youtube aj s autentickým videoklipom.

Pod autorstvo novej skladby sa opäť podpísala bratská dvojica Ľubo a Maco Guľovci a skupina ho v spolupráci s viacerými hosťami nahrala v košickom štúdiu Esprit a bardejovskom štúdiu LeonArt. Tak ako sme o tom informovali už pri predošlej nahrávke, aj táto sa vo vlastnej réžii skupiny finalizovala v štúdiu Beaird Music Group v americkom Nashville.

Napriek nashvillskej produkcii a anglickým piesňam, ktoré tvoria nezanedbateľnú časť koncertného repertoáru, dáva skupina na singloch zatiaľ prednosť slovenčine. “Angličtina je síce o niečo spevnejší jazyk, no ľudia na Slovensku chcú počuť slová, ktorým rozumejú. A tak hoci napísať zmysluplný slovenský text je zvyčajne neľahká výzva, rozhodli sme sa túto cestuneobísť,” prezradil spevák, skladateľ a producent Ľubo Guľa. “Našou ambíciou hneď od začiatku bolo napísať o niečo náročnejší song, asi nám to nejako prirodzene vyplývalo z formujúcej sa melódie. Možno aj preto mal “Fialový dážď” trochu ťažší pôrod,” dodáva s úsmevom spevák. “Jeho text sme zoškrtávali a obmieňali niekoľkokrát a je v ňom napokon viacero obrazov, ktoré nechávajú pootvorené dvere i pre vlastnú interpretačnú predstavivosť.”

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Skladba čakala na oficiálne vydanie už nejaký čas. “Asi to súvisí s témou, o ktorej v nej spievame. Stretáva sa tu smútok, popretkávaný spomienkami, s nádejou, že ešte nie je všetkému koniec,” zamýšľa sa nad novinkou Ľubo Guľa. “Možno sme ňou vstúpili na tenký ľad, no dúfam, že tak, ako vyzrela v nás, zarezonuje aj u našich fanúšikov.

Baladickú atmosféru piesne podfarbuje i videoklip, ktorého vizualizáciu mal na starosti Peter Durák s manželkou Danielou. “Natočili sme ho v interiéroch i exteriéri našej skúšobne, ktorej budova priam dýcha históriou a tak sme tam našli viacero zaujímavých zákutí. V klipe to tak síce nevyzerá, no nakrúcanie bola nezabudnuteľná zábava. A na jeho konci ako na zavolanie skutočne prišiel dážď!”

Amerikou dýchajúci album skupiny The Cardinals bude obsahovať 17 skladieb. “Náš debutový album je hotový a jeho vydanie je na spadnutie. Dokončili sme už práce aj na dvoch bonusových skladbách a momentálne riešime už len grafickú podobu CD a jeho obalu a veľmi sa tešíme, že konečne vyjde,” pokračuje spevák. “Spolu s albumom plánujeme vydať aj tretí singel s videoklipom, na príprave ktorého sme už začali pracovať.”

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top