Basgitarista Forus sa vrátil do INEKAFE!

0
29
views

INEKAFE je slovenská pop punková hudobná skupina založená v roku 1995. Najväčší úspech dosiahla skupina roku 2000 – 2003 albumami Čumil, Je tu niekto?, Príbeh či Bez udania dôvodu. Predaj albumov presiahol 100 tisíc kusov!

inekafe

V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke v činnosti, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve. Napriek tomu skupina venovala svojím fanúšikom ešte dva “rozlúčkové” koncerty, 22. augusta 2008 v Mlynskej Doline v Bratislave a 31. januára 2009 v Prahe, z ktorého zároveň pochádza jediný záznam živého koncertu na DVD.

Začiatkom roka 2014 basgitaristu Petra Fóru (Forusa) strieda Hulo (Roman Hulín), ktorý predtým hrával basu v kapelách ako Davová psychóza, či Testimony. V marci kapela vydala prvý singel z albumu s názvom “Strom” a vydala sa na krátke jarné “Strom minitour 2014” po českých a slovenských mestách.

Zdá sa však, že INEKAFE sa vrátilo do starých kolají. “FORUS NASPÄŤ V INEKAFE! Nová dekáda, nová sezóna, nové výzvy.. Hulo pokračuje sólovo. koncerty 2016 zverejníme onedlho..”: tieto slová zverejnila kapela INAKAFE na svojom oficiálnom Facebooku. Zdá sa, že staré dobré INEKAFE sa vrátilo!